Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Dny dobré vůle na Velehradě dnes vyvrcholí národní poutí

Domácí zpravodajství

Dny dobré vůle na Velehradě dnes vyvrcholí národní poutí

red/ČTK / 5. 7. 2019 9:05

Včera začaly na Velehradě dvacáté Dny lidí dobré vůle, největší oslavy svého druhu u nás. Dnes pokračují Národní poutí Velehrad a v 10.30 vyvrcholí na nádvoří před bazilikou tradiční poutní mší svatou, kterou každoročně navštíví desítky tisíc poutníků.

Domácí zpravodajství

Proti obnovení mariánského sloupu se vyslovilo 26 kunsthistoriků

ČTK / 2. 7. 2019 10:07

Proti obnovení mariánského sloupu se vyslovilo 26 kunsthistoriků Proti umístění repliky mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze se vyslovilo 26 českých historiků umění, kteří napsali dopis pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) a městské radě. Barokní památka, zbořená v roce 1918, byla podle autorů dopisu výrazem habsburské protireformační propagandy, a proto nemůže přispět ke smíření mezi církvemi. Pro obnovu historické podoby sloupu navíc neexistuje dostatek podkladů, uvádějí signatáři.

Domácí zpravodajství

Pražské arcibiskupství jmenovalo novou ředitelku Veselé školy, většina pedagogů odchází

ČTK / 2. 7. 2019 10:00

Pražské arcibiskupství jmenovalo novou ředitelku Veselé školy, většina pedagogů odchází Pražské arcibiskupství jmenovalo novou ředitelkou církevní základní školy Veselá škola v Praze 1 Ivanu Poláčkovou, která má zajistit její stabilizaci.  Kvůli vypsání konkurzu na ředitele a zásahům arcibiskupství do chodu školy dala výpověď většina učitelů. Nová ředitelka má zahájit komunikaci s těmi stávajícími.

Ze světa

Vatikán odmítá snahy států o prolomení zpovědního tajemství

ČTK/Ravat / 1. 7. 2019 21:57

Vatikán odmítá snahy států o prolomení zpovědního tajemství Vatikán v dnešním prohlášení označil za „nepřijatelné“ snahy států o prolomení zpovědního tajemství. Prohlášení označuje podobné snahy za porušování náboženské svobody.

Domácí zpravodajství

Duku pobouřilo přirovnání mariánského sloupu k soše Stalina

ČTK / 25. 6. 2019 22:27

Duku pobouřilo přirovnání mariánského sloupu k soše Stalina Kardinál Dominik Duka se ostře ohradil proti slovům pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), kterými srovnal úsilí o obnovu mariánského sloupu v Praze s možnou snahou o návrat Stalinova pomníku na Letnou.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1348)