Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František bude na Zelený čtvrtek sloužit mši ve vězení

Ze světa

Papež František bude na Zelený čtvrtek sloužit mši ve vězení

ČTK / 21. 3. 2013 13:14

Papež František přišel s dalším pozoruhodným gestem. Na Zelený čtvrtek bude sloužit tradiční odpolední mši v nápravném zařízení pro mládež v Římě, a ne jako jeho předchůdci v honosném chrámu.

Kultura

Klášter Zlatá Koruna slaví 750 let od založení Přemyslem Otakarem II.

ČTK / 20. 3. 2013 23:45

Klášter Zlatá Koruna slaví 750 let od založení Přemyslem Otakarem II. Výstavou Král a jeho Koruna začnou v dubnu oslavy 750. výročí založení kláštera Zlatá Koruna. Národní kulturní památce, která je pokládána za jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě, hrozila několikrát likvidace. V srpnu uvidí návštěvníci i originál zakládací listiny z roku 1263, k výročí vyjde poštovní známka, pamětní mince, bude hudební i divadelní festival, řekla dnes ČTK kastelánka Lenka Tondlová.

Ze světa

František se dnes setká se zástupci křesťanských církví

ČTK / 20. 3. 2013 9:47

František se dnes setká se zástupci křesťanských církví Papež František by se měl dnes setkat se zástupci ostatních křesťanských církví. Ve Vatikánu jsou přítomni například zástupci východních katolíků, kteří uznávají autoritu hlavy římskokatolické církve, ale také například nejvyšší představitel pravoslaví, konstantinopolský patriarcha Bartoloměj.

Ze světa

Filipínský Nejvyšší soud dočasně pozastavil zákon o antikoncepci

ČTK / 20. 3. 2013 9:42

Filipínský Nejvyšší soud dočasně pozastavil zákon o antikoncepci Filipínský Nejvyšší soud dočasně zastavil platnost zákona, který zajišťuje státní financování antikoncepce. Informovala o tom dnes agentura AFP. Proti zákonu se ostře staví na Filipínách silná katolická církev, podle níž jde o urážku náboženského cítění a podporu potratů, které jsou v zemi nelegální.

Ze světa

Papež dnes ráno telefonoval "svým" věřícím do Buenos Aires

ČTK / 19. 3. 2013 15:57

Papež František dnes překvapivě telefonoval do své "domovské" katedrály v Buenos Aires, před níž se v noci shromáždili věřící čekající na přenos z inaugurační mše nového nejvyššího pontifika ve Vatikánu. Papež jim poděkoval za modlitby.

Článek měsíce

Co přineslo uzavření kostelů

Jiří Pavlík / 3. 5. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 311)