Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kultura

Dobrovolníci zachraňují v Klení cenný gotický kostel

Česká televize / 16. 2. 2013 15:59

Obyvatelé Klení na Kaplicku se snaží zachránit chátrající kostel. Je ze 14. století a patří mezi nejstarší v kraji. Církev ho od 60. let nepoužívá a obec ho do svého majetku nechce. Místní dominantu tak zachraňují dobrovolníci. Těm už se podařilo zakonzervovat střechu a zpevnit klenbu.

Ze světa

Konkláve k volbě nového papeže se sejde možná již 1. března

ČTK / 16. 2. 2013 15:52

Vatikán zvažuje, že konkláve - shromáždění kardinálů volících novou hlavu římskokatolické církve - začne dříve než patnáctý den po ohlášeném odchodu papeže Benedikta XVI. z úřadu. Připustil to dnes vatikánský mluvčí Federico Lombardi, podle něhož dokonce není vyloučena možnost, že se tak stane hned první den po Benediktově odstoupení - tedy 1. března. Žádné rozhodnutí však ještě nepadlo. Až dosud se počítalo s tím, že kardinálové zahájí volbu nejdříve 15. března.

Domácí zpravodajství

V Kolíně uctí památku arciopata Opaska odhalením jeho busty

ČTK / 16. 2. 2013 15:49

Kolín si připomene blížící se 100. výročí narození arciopata benediktinského kláštera v Praze-Břevnově Anastáze Opaska odhalením jeho busty. Teolog, básník a literární historik Opasek ve městě vyrůstal. Radnice chce bustu odkoupit od sochaře Stanislava Hanzíka, kterému arciopat na sklonku života seděl modelem, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

Ze světa

Krejčovská firma Gamarelli je již na nového papeže připravena

ČTK / 16. 2. 2013 15:47

Sázkové kurzy na to, kdo má největší šance nahradit na papežském stolci Benedikta XVI. se mění každým dnem, ale přinejmenším na jednom místě v Římě už volba nové hlavy katolické církve nikoho nepřekvapí. Krejčovská firma Gamarelli, která pro papeže šije od 19. století, už má pro Benediktova nástupce připravené roucho. Spíš než věšteckým schopnostem to je ale třeba přičíst zkušenostem jejích majitelů, napsala agentura ANSA.

Ze světa

Dvě tisícovky polských farářů si kázání stahují z webu

ČTK / 16. 2. 2013 10:13

Dvě tisícovky polských farářů si kázání stahují z webu Více než dvě tisícovky polských farářů si hlavu s nedělním kázáním až tak moc nelámou, ale vypomáhají si stahováním textu ze specializovaného a placeného webu. Tvrdí to polská média.

Článek měsíce

Uzavření kostelů jako šance – k hledání autentické spirituality

Michal Černý / 16. 3. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
93%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
5%
 
(Počet hlasů celkem: 273)