Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Joseph Zen: Hong Kong teď může čekat na nejhorší

Výběr Christnetu

Kardinál Joseph Zen: Hong Kong teď může čekat na nejhorší

Vlastní zpráva / 27. 5. 2020 23:14

Emeritní hongkongský biskup, kardinál Joseph Zen, hraje velkou roli v boji za demokracii a náboženské svobody v Číně. Francouzskému deníku La Croix popsal svůj názor na „zákon o národní bezpečnosti,“ který byl před několika dny představen v čínském parlamentu a má zabránit „podvratné činnosti a separatistickým aktivitám“. Peking by se tak mohl snažit omezit svobody Hong Kongu. P

Ze světa

Papež vyhlásil zvláštní rok Laudato Si‘

Vlastní zpráva / 27. 5. 2020 22:58

Papež vyhlásil zvláštní rok Laudato Si‘

Pět let po vydání encykliky vyzdvihující péči o stvoření vyzval papež v neděli 24. května ke slavení zvláštního roku Laudato Si‘. Během něj má církev ukázat, jakými způsoby může doprovázet svět po pandemii Covid-19.

 

Ze světa

V Polsku poutníci měli problémy s policií, nedodržovali restrikce

ČTK, red. / 26. 5. 2020 22:02

V Polsku poutníci měli problémy s policií, nedodržovali restrikce Poutníci, kteří se ze středopolského městečka Lowicz vydali na už 365. pouť do kláštera na Jasné Hoře v Čenstochové, na jedno z nejdůležitějších míst pro katolíky v Polsku nedojdou. Kněz, který náboženskou výpravu pořádal, ji ukončil poté, co policie několikrát napomínala poutníky kvůli tomu, že nedodržovali zákaz veřejných shromáždění zavedený kvůli koronaviru.

Ze světa

Na Svatopetrské náměstí se po třech měsících vrátili věřící. Nemocných v Itálii rychle ubývá

ČTK, red. / 26. 5. 2020 21:39

Na Svatopetrské náměstí se po třech měsících vrátili věřící. Nemocných v Itálii rychle ubývá Na Svatopetrské náměstí ve Vatikánu se u příležitosti tradičního vystoupení papeže Františka v něděli po třech měsících vrátili věřící. Náměstí bylo pro veřejnost uzavřené kvůli šíření koronaviru, jež Itálii tvrdě zasáhl. Vatikán v uvolňování restriktivních opatření kopíruje Itálii, kde se počty nemocných každý den výrazně snižují

Ze světa

Kostel v Berlíně otevřel dveře muslimům. Do mešity se kvůli omezením nevešli

ČTK, red. / 25. 5. 2020 21:51

Kostel v Berlíně otevřel dveře muslimům. Do mešity se kvůli omezením nevešli Luteránský kostel v německé metropoli Berlíně otevřel dveře muslimům, kteří se kvůli koronavirovým restrikcím nevešli do mešity. Muslimské modlitby se zúčastnila i farářka, informovala agentura Reuters.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 396)