Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února

Domácí zpravodajství

O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února

ČTK, mn / 31. 1. 2019 13:36

O zdanění církevních náhrad a o novele zákonů týkajících se odchodu Británie z EU bez dohody bude Senát rozhodovat na schůzi, která začne 27. února. 

Ze světa

V Nizozemsku skončila protestní tříměsíční bohoslužba

ČTK / 31. 1. 2019 13:38

V Nizozemsku skončila protestní tříměsíční bohoslužba Kostel v nizozemském Haagu se dnes rozhodl ukončit nepřetržitou tříměsíční bohoslužbu, jejímž cílem bylo ochránit arménskou rodinu, které hrozila deportace. Protest skončil v reakci na rozhodnutí vlády, jež dovolí v zemi zůstat stovkám mladých lidí, kteří přišli do Nizozemska nelegálně jako děti a v zemi vyrůstali.

Ze světa

Nejvyšší soud Pákistánu potvrdil zproštění viny křesťanky Bibiové

ČTK, red. / 29. 1. 2019 14:12

Nejvyšší soud Pákistánu potvrdil zproštění viny křesťanky Bibiové Pákistánský nejvyšší soud dnes potvrdil osvobození křesťanky Asii Bibiové, která byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti za údajnou urážku islámského proroka Mohameda. Učinil tak odmítnutím petice, s níž radikální islamisté požadovali, aby žena byla popravena.

Ze světa

Papež zakončil návštěvu Panamy se statisíci poutníky. Mluvil i ve prospěch migrantů

ČTK / 28. 1. 2019 20:48

Papež zakončil návštěvu Panamy se statisíci poutníky. Mluvil i ve prospěch migrantů Bohoslužbou pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700.000 lidí, v neděli papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže. V minulých dnech se pak papež František znovu postavil na obranu migrantů, když prohlásil, že je "nesmyslné a nezodpovědné" vnímat je všechny jako hrozbu pro společnost.

Ze světa

Výroční Den obětí holokaustu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce

ČTK / 28. 1. 2019 20:35

Výroční Den obětí holokaustu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce Výroční Den obětí holokastu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce. Na připomínku osvobození tábora v Osvětimi dorazily desítky nacionalistů a stoupenců krajíní pravice. V Maďarsku pak vládní strana Fidesz vydala prohlášení ke Dni památky obětí holokaustu, ve kterém úvádí, že mnozí západoevropští Židé dnes znovu žijí ve strachu, protože "s hromadnou imigrací byl na kontinent vpuštěn antisemitismus". 

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 541)