Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Indii se desítky milionů poutníků ponoří do posvátné Gangy

Ze světa

V Indii se desítky milionů poutníků ponoří do posvátné Gangy

ČTK, mn / 15. 1. 2019 10:38

V severoindickém státě Uttarpradéš dnes začíná svátek hinduistických poutníků, který se koná jednou za tři roky a který je považován za největší náboženské shromáždění na světě. Ode dneška až do března se poutníci pod dohledem duchovních vůdců budou nořit do vod posvátné řeky Gangy. Svátek zvaný Kumbh mélá se letos kvůli chystaným parlamentním volbám těší zvýšenému zájmu politiků, zejména z vládní strany prezidenta Naréndry Módího.

Ze světa

Charismatický řečník M. L. King získal i Nobelovu cenu za mír. Dnes by oslavil devadesáté narozeniny

ČTK, mn / 15. 1. 2019 10:36

Charismatický řečník M. L. King získal i Nobelovu cenu za mír. Dnes by oslavil devadesáté narozeniny Slovo bylo hlavní zbraní Martina Luthera Kinga, jenž se narodil před devadesáti lety, 15. ledna 1929. Jeden z nejvýznamnějších bojovníků za lidská práva a rasovou rovnoprávnost v USA pronesl v srpnu 1963 zásadní projev osahující slova: "I have a dream ..." (Mám sen), v němž Ameriku vypodobnil bez rasových předsudků.

Domácí zpravodajství

Kázání prof. Piťhy označil státní zástupce za dezinterpretaci, jeho výroky ale trestným činem nejsou

ČTK, red. / 14. 1. 2019 18:31

Kázání prof. Piťhy označil státní zástupce za dezinterpretaci, jeho výroky ale trestným činem nejsou Výroky kněze Petra Piťhy o takzvané Istanbulské úmluvě nebyly trestný čin. Trestní oznámení České ženské lobby (ČŽL) kvůli Piťhovu kázání vyhodnotil státní zástupce jako nedůvodné. Slova o nadvládě homosexuálů, odebírání dětí či koncentračních táborech po přijetí dokumentu označil za záměrnou dezinterpretaci a zveličení bez podkladu v textu.

Domácí zpravodajství

50. výročí upálení Jana Palacha připomene řada vzpomínkových akcí

Vlastní zpráva / 14. 1. 2019 11:21

50. výročí upálení Jana Palacha připomene řada vzpomínkových akcí Česká republika si tento týden připomína 50. výročí upálení Jana Palacha, ke kterému došlo 16. ledna 1969. O tři dny později Palach zemřel. Celá řada institucí se zapojí do vzpomínek na sebeobětující čin mladého  studenta filosofie Jana Palacha. Centrem akcí se stane Václavské náměstí a Filosofická fakulta Univerzity Karlovy. Řadu vzpomínkových akcí připravují i církve.

Ze světa

Gallup: Důvěra v katolickou církev v USA prudce klesla

ČTK / 12. 1. 2019 10:29

Gallup: Důvěra v katolickou církev v USA prudce klesla Důvěryhodnost katolické církve ve Spojených státech po skandálech se sexuálním zneužíváním prudce klesá, vyplývá z prosincového průzkumu amerického Gallupova ústavu. Ve srovnání s rokem 2017 poklesla o 18 procent na rekordních 31 procent.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 348)