Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Národní pochod pro život projde již po osmnácté Prahou

Domácí zpravodajství

Národní pochod pro život projde již po osmnácté Prahou

HPŽ ČR /ath / 5. 4. 2018 10:10

Tuto sobotu se uskuteční v pořadí již 18. ročník Národního pochodu pro život. Akci zahájí v půl jedenácté dopoledne bohoslužba v pražské katedrále, kterou bude celebrovat arcibiskup Dominik Duka. Pokračovat bude programem na Klárově. Zde účastníky pozdraví čestní hosté, mezi nimiž nebude chybět předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, pražský radní Jan Wolf či poslanec Marek Benda. Úderem čtrnácté hodiny se pak účastníci pochodu vydají společně z Klárova přes Národní třídu směrem na Václavské náměstí. Akci ukončí požehnáním olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Ze světa

Čína zřejmě zakázala prodej bible na internetu a u velkých knihkupců

ČTK / 5. 4. 2018 9:30

Čína zřejmě zakázala prodej bible na internetu a u velkých knihkupců Čína zřejmě zakázala prodej bible v internetových e-shopech i v kamenných prodejnách velkých čínských knihkupců. S odkazem na zprávy na čínských sociálních sítích o tom informoval web The Telegraph.

Ze světa

Rakouská vláda chce zakázat šátky ve školkách

ČTK / 5. 4. 2018 9:27

Rakouská vláda chce zakázat šátky ve školkách Rakouská vláda chce zakázat nošení šátků malým dívkám ve školkách a základních školách. Příslušný ústavní zákon má být vypracován do začátku letních školních prázdnin, informovala dnes agentura APA. Rakouský kancléř Sebastian Kurz z lidové strany doufá, že návrh podpoří i opoziční sociální demokraté. Proti záměru koalice lidovců a pravicově populistických svobodných se ohradila Islámská náboženská obec v Rakousku.

Domácí zpravodajství

Téma liturgické obnovy reformačních církví láká zájemce do Prahy i na Znojemsko

Vlastní zpráva / 4. 4. 2018 11:42

Téma liturgické obnovy reformačních církví láká zájemce do Prahy i na Znojemsko Od večera pátku 6. dubna do poledne soboty 7. dubna bude na evangelické faře v Miroslavi (Husova 67/44) probíhat neformální setkání příznivců evangelické liturgické iniciativy Coena. O týden později (13. a 14. dubna) se pak v Praze koná seminář o Liturgické obnově církví vzešlých z reformace. Na semináři vystoupí i profesor Kunetka z Cyrilometodějské teologické fakulty z Oloumouce s přednáškou: "Teologické principy liturgické obnovy"

Ze světa

Před 50 lety byl zavražděn baptistický kazatel a občanský aktivista Martin Luther King

wikipedie, red. / 4. 4. 2018 10:00

Před 50 lety byl zavražděn baptistický kazatel a občanský aktivista Martin Luther King Před 50 lety 4. dubna 1968 byl ve 39 letech zavražděn baptistický kazatel Martin Luther King, který se proslavil jako jeden z nejznámějších lídrů afroamerického hnutí za občanská práva. Atentát byl spáchán v americkém městě Memphis, Tennessee. King byl smrtelně zasažen střelou z pušky během svého pobytu v motelu „Lorraine“, když stál na balkónu u svého pokoje.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
MOdlitba za domov 2019

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
38%
 
Částečně
6%
 
Ne
55%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 683)