Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V České republice byly ustaveny komunity Archa Jeana Vaniera

Domácí zpravodajství

V České republice byly ustaveny komunity Archa Jeana Vaniera

red. / 2. 7. 2018 8:56

V květnu 2018 byly dvě české organizace poskytující službu chráněného bydlení lidem s mentálním postižením přijaty do mezinárodní Federace komunit Archa Jeana Vaniera jako „projekt Archy“.

Ze světa

Nositelem Templetonovy ceny za rok 2018 se stal jordánský král Abdulláh II.

red. / 2. 7. 2018 8:06

Nositelem Templetonovy ceny za rok 2018 se stal jordánský král Abdulláh II. Ve středu bylo v americké Filadelfii oznámeno, že letošním nositelem prestižní Templetonovy ceny za rok 2018 se stává jordánský král Abdulláh II.. Jsou tím oceněny jeho zásluhy o mír uvnitř islámského světa a dialog s ostatními náboženstvími.

Domácí zpravodajství

Křesťanský billboard vyhrál soutěž Zlaté pero o nejlepší originální reklamní text

mv / 26. 6. 2018 7:31

Křesťanský billboard vyhrál soutěž Zlaté pero o nejlepší originální reklamní text Český Creative Copywriters Club vyhlásil vítězný text 7. ročníku soutěže o nejlepší reklamní text Zlaté pero, informoval server mediar.cz. Mezi 36 přihlášenými pracemi nejvyšší příčku obsadil text billboardu, který byl umístěn na stěně Salesiánského kostela na pražském Kobyliském náměstí.z

Domácí zpravodajství

Katolíci i další církve v Česku odmítají Istanbulskou úmluvu

ČTK, red. / 26. 6. 2018 7:05

Katolíci i další církve v Česku odmítají Istanbulskou úmluvu Představitelé několika církví působících v Česku včetně církve římskokatolické odmítají přijetí Istanbulské úmluvy, která má potírat násilí na ženách. Jsou přesvědčeni o tom, že úmluva není pro členy Evropské unie potřebná ani přínosná, neboť všechny státy EU již nyní považují v ní zdůrazněné dodržování lidských práv a svobod za základní charakteristiku svého státu

Domácí zpravodajství

Jihomoravský kraj dá divadelnímu festivalu milion, nepodpoří hru Naše násilí

ČTK / 21. 6. 2018 18:42

Jihomoravský kraj dá divadelnímu festivalu milion, nepodpoří hru Naše násilí Jihomoravský kraj dá milion korun na uplynulý festival Divadelní svět Brno, peníze ale podle zastupitelů nelze použít na dvě kontroverzní hry - Naše násilí a vaše násilí a Prokletí. Dnešní hlasování zastupitelů předcházela bouřlivá debata. Zejména uvedení hry Naše násilí a vaše násilí provázely při květnovém festivalu spory.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 947)