Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zeman udělil státní vyznamenání papežskému nunciovi Leanzovi

Domácí zpravodajství

Zeman udělil státní vyznamenání papežskému nunciovi Leanzovi

ČTK / 21. 3. 2018 8:42

Prezident Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka apoštolskému nunciovi Giuseppemu Leanzovi. Druhé nejvyšší státní vyznamenání České republiky mu předal při slavnostním ceremoniálu na Pražském hradě. Leanzovi bylo letos 75 let, a proto končí na pozici apoštolského nuncia v ČR. Jeho nástupce by měl být znám během letošního roku. Leanza řád dostal podle Hradu za vynikající zásluhy za rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.

Ze světa

Papež zahájil setkání mladých, chce připravit deklaraci pro biskupskou synodu

ČTK / 19. 3. 2018 18:52

Papež zahájil setkání mladých, chce připravit deklaraci pro biskupskou synodu Papež František dnes vyzval mládež, aby statečně hovořila o svých problémech a názorech a pomohla přiblížit církev mladým. Na setkání s asi třemi stovkami mladých z celého světa v Římě papež také označil za hřích společnosti nezaměstnanost mladých a kritizoval prostituci, která je podle něj novodobým otroctvím.

Domácí zpravodajství

Ve svatovítském chrámu se konala bohoslužba k výročí úmrtí kardinála Vlka

ČTK, red. / 18. 3. 2018 17:35

Ve svatovítském chrámu se konala bohoslužba k výročí úmrtí kardinála Vlka Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se v sobotu večer uskutečnila vzpomínková bohoslužba za kardinála Miloslava Vlka, od jehož úmrtí v neděli uplynul rok. Zúčastnila se řada hostů z Česka i zahraničí, hlavním celebrantem byl brazilský kardinál Joao Braz de Aviz, kazatelem pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Informovaly o tom na svých webech pražské arcibiskupství a společnost Cesta 121, která se stará o stárnoucí kněze a pečovala v posledních chvílích života také o kardinála Vlka.

Domácí zpravodajství

Hradecký krajský soud dostává žaloby čínských křesťanů

ČTK / 16. 3. 2018 21:19

Hradecký krajský soud dostává žaloby čínských křesťanů Krajský soud v Hradci Králové by se měl zabývat žalobami čínských křesťanů na české ministerstvo vnitra kvůli neudělení mezinárodní právní ochrany. Soud jich přijal zatím devět, dalších devět přišlo na pobočku krajského soudu v Pardubicích.

Domácí zpravodajství

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka

Vlastní zpráva / 15. 3. 2018 23:38

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka Dnes ráno zemřel ve věku 92 let Alfréd Kocáb, evangelický farář, chartista a někdejší člen Nové orientace, která byla neformálním teologickým proudem Českobratrské církve evangelické, jehož stoupenci se snažili nově formulovat teologická a eklesiologická východiska činnosti ČCE a zároveň aktivně zaujímat kritické postoje vůči společenským poměrům v socialistickém Československu. 

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
13%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
11%
 
(Počet hlasů celkem: 55)