Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Biskup z čínského Wen-čou byl po sedmi měsících propuštěn. Jiného kněze unesli

Ze světa

Biskup z čínského Wen-čou byl po sedmi měsících propuštěn. Jiného kněze unesli

La Croix / 29. 1. 2018 23:42

Biskup z města Wen-čou, které náleží pod pobřežní provincii Če-ťiang, byl 3. ledna propuštěn. Po sedm měsíců ho zadržovaly čínské orgány. Pětačtyřicetiletý Mons. Pierre Shao Zhumin byl držen místní kanceláří pro náboženské záležitosti od 18. května, chvíle svého ustanovení do služby. Vatikán vyjádřil krátce po jeho zatčení své „hluboké znepokojení“. Mons. Shao Zhumin byl už jako pomocný biskup téže diecéze uznán Římem, ale nikdy nedostal povolení od čínských autorit.

Ze světa

Svět si připomněl osvobození Osvětimi – Den památky obětí holokaustu

ČTK / 28. 1. 2018 21:04

Svět si připomněl osvobození Osvětimi – Den památky obětí holokaustu Svět si v sobotu připomněl oběti holokaustu, tedy nacistického pokusu o vyvraždění Židů za druhé světové války. Den památky obětí holokaustu připomíná 27. leden 1945, kdy byl osvobozen vyhlazovací tábor Osvětim na jihu Polska. Mezi lety 1940 až 1945 v Osvětimi zahynulo 1,1 milionu lidí, většinou Židů. K vězňům osvětimského tábora patřilo rovněž na 50.000 československých občanů, z nichž přežilo asi 6000.

Domácí zpravodajství

Přibyl vyzval ke smíru, Holub je z Drahošovy prohry, zklamán, vyjádřil se i Duka

ČTK / 27. 1. 2018 21:32

Přibyl vyzval ke smíru, Holub je z Drahošovy prohry, zklamán, vyjádřil se i Duka Výsledek prezidentské volby podle plzeňského biskupa Tomáše Holuba ukazuje, že většina české společnosti nechce být natolik otevřená Evropě, jako byl vyzyvatel Miloše Zemana Jiří Drahoš. Holub to dnes řekl s tím, že ho výsledek mrzí.

Ze světa

V Sýrii probíhají těžké boje a bombardování. Arcibiskup a protestantský pastor vyzvali k modlitbám

Vlastní zpráva / 26. 1. 2018 13:16

V Sýrii probíhají těžké boje a bombardování. Arcibiskup a protestantský pastor vyzvali k modlitbám Maronitský arcibiskup z Damašku Samir Nassar,  jehož texty byly v magazínu Christnet také publikovány, se včera, v den svátku Obrácení sv. Pavla, obrátil na celou církev a požádal o modlitby za ukončení bojů v Sýrii. Organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN, Aid to the Church in Need) říká, že církevní představitelé napříč celou Sýrií hovoří o pokračujícím utrpení, které bylo vyvoláno dalším bombardováním v různých částech země.

Domácí zpravodajství

Biskup Radkovský podpořil Jiřího Drahoše, kardinál Duka nikoho konkrétně jmenovat nechce

Vlastní zpráva / 26. 1. 2018 0:20

Biskup Radkovský podpořil Jiřího Drahoše, kardinál Duka nikoho konkrétně jmenovat nechce Emeritní plzeňský biskup František Radkovský ve středu v prostorách plzeňské Papírny při veřejném shromáždění před druhým kolem prezidentských voleb podpořil kandidáta Jiřího Drahoše.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)