Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Trump propagoval svobodu vyznání na akci, kde byla řeč o pronásledování Ujgurů v Číně

Ze světa

Trump propagoval svobodu vyznání na akci, kde byla řeč o pronásledování Ujgurů v Číně

ČTK / 26. 9. 2019 8:52

Americký prezident Donald Trump  na okraj jednání OSN vyzval k ukončení pronásledování na základě náboženského vyznání, a to na akci, kde se mluvilo o pošlapávání práv čínských menšinových Ujgurů Pekingem. Informovala o tom agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví jasně odmítla antisemitismus. Výbor je vděčný za členství židovských obcí

ERC / 24. 9. 2019 9:27

Ekumenická rada církví jasně odmítla antisemitismus. Výbor je vděčný za členství židovských obcí Řídící výbor Ekumenické rady církví (ERC) se na svém jednání 18. a 19. září zaobíral otázkou antisemitismu a rozhodně odmítl antisemitismus ve všech jeho podobách. Zástupci ERC také vyjádřili vděčnost za skutečnost, že Federace židovských obcí je od počátku 90. let jejím členem pozorovatelem.

Ze světa

Tisíce lidí protestovaly v Bratislavě proti interrupcím

ČTK / 23. 9. 2019 15:12

Tisíce lidí protestovaly v Bratislavě proti interrupcím Tisíce lidí včera v centru Bratislavy protestovaly proti interrupcím. Shromáždění a následný průvod ulicemi slovenské metropole pod názvem Národní pochod za život svolali katoličtí biskupové a nezisková organizace Kanet. Náměstí u sídla slovenské vlády podle organizátorů zaplnily desítky tisíc lidí. Poslanci slovenské sněmovny předložili několik návrhů na zpřísnění podmínek umělého přerušení těhotenství a parlament by se jimi měl zabývat na probíhající schůzi.

Ze světa

Krakovská arcidiecéze propustila tři pracovnice proto, že nejsou vdané

ČTK / 24. 9. 2019 13:11

Krakovská arcidiecéze propustila tři pracovnice proto, že nejsou vdané Krakovská arcidiecéze propustila ze svého tiskového oddělení tři pracovnice, jež nemají manžela. Zástupci polské katolické církve to uvedli v prohlášení, v němž reagovali na zprávy médií o tom, že v arcidiecézi přišlo bez varování o práci pět žen, které mají rodiny.

Domácí zpravodajství

Sjezd husitské mládeže navštíví muslimové i věřící zástupci LGBT+ komunity. Tématem bude i klima

CČSH / 23. 9. 2019 9:22

Sjezd husitské mládeže navštíví muslimové i věřící zástupci LGBT+ komunity. Tématem bude i klima Vršovický sbor Církve československé husitské bude o víkendu 27. 9. – 29. 9.  hostit setkání mladých křesťanů z České republiky. Pod parafrázovaným biblickým heslem „Věř, druhé neměř.“ bude stovka účastníků mluvit o tématech, která rozdělují svět. Na programu je prohlídka Prahy očima lidí bez domova, diskuze o přístupu křesťanů k LGBT+ tématice, koncert romské kapely, a nebo také společná večeře se zástupci muslimské komunity v ČR.  Účastníci se také budou moci zapojit do programu reagujícího na aktuální výzvu k ochraně klimatu.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
73%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
17%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 89)