Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Mosulu se sloužila vánoční bohoslužba, poprvé po tříletém ovládání města džihádisty

Ze světa

V Mosulu se sloužila vánoční bohoslužba, poprvé po tříletém ovládání města džihádisty

La Croix, AFP, red. / 30. 12. 2017 11:11

Na Štědrý den se kostel sv. Pavla v Mosulu poprvé od roku 2013 opět rozezněl koledami. Na Vánoce o rok později již město až do července letošního roku ovládal Daesh (Islamský stát). Uprostřed svíček, vánočních stromků a prostěradel zakrývajících okna, která jsou poničena po bojích a explozích, se sešli muslimové i křesťané, místní autority i vedoucí vojenských zařízení.

Ze světa

Útoky na křesťany u Káhiry si vyžádaly až deset mrtvých

ČTK, red. / 29. 12. 2017 17:36

Útoky na křesťany u Káhiry si vyžádaly až deset mrtvých Až deset lidí dnes zemřelo při dvou útocích na koptské křesťany v Káhiře. Dosud neidentifikovaný muž střílel u křesťanského obchodu a později před kostelem, kde zabil věřící i policistu. K masakru se zatím nikdo nepřihlásil, ale egyptská média již spekulují, že ho mají na svědomí islamisté.

Ze světa

V Litvě našli jednu největších sbírek dokumentů ze židovské historie

ČTK/AFP / 29. 12. 2017 12:31

V Litvě našli jednu největších sbírek dokumentů ze židovské historie Po celá desetiletí skrývala zpovědnice jednoho kostela ve Vilniusu své tajemství: dokumenty načrtávající bohaté panorama židovského života ve východní Evropě před holokaustem i po něm.

Ze světa

Před rokem vyrazili poutníci z Berlína do Aleppa. Dorazili až k syrské hranici. Drama v Sýrii trvá

Vlastní zpráva / 27. 12. 2017 11:05

Před rokem vyrazili poutníci z Berlína do Aleppa. Dorazili až k syrské hranici. Drama v Sýrii trvá Přesně před rokem vyrazilo na druhý svátek vánoční z Berlína několik stovek poutníků na dlouhou cestu do syrského Aleppa. Magazín Christnet, zřejmě jako jediné české medium, informoval o Pochodu pro Aleppo od jeho startu až do konce na syrské hranici. Cílem a smyslem mírového pochodu bylo inspirovat mezinárodní společenství k tomu, aby zabránilo vyvražďování civilního obyvatelstva v Sýrii; soustředit pozornost na dění v Sýrii a vytvořit tlak na ty, kteří mají moc rozhodovat o záchraně životů v místech konfliktu.

Ze světa

Britská královna oslovila ve vánočním poselství miliardu občanů Spojeného království a Commonwealthu

ČTK, red. / 26. 12. 2017 15:45

Britská královna oslovila ve vánočním poselství miliardu občanů Spojeného království a Commonwealthu Britská královna Alžběta II. ve svém každoročním vánočním poselství vzdala hold pacientům zraněným při útocích v Londýně a Manchesteru a ocenila všechny, kteří o Vánocích pomáhají chudým a osamoceným. V televizním projevu, který se vysílal ve Spojeném království a dalších zemích Společenství (Commonwealth), ocenila i dlouholetou podporu svého manžela, prince Philipa. Pár letos oslavil 70. výročí svatby.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 565)