Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Opuštění lidé a bezdomovci obědvají v Arcibiskupském paláci

Domácí zpravodajství

Opuštění lidé a bezdomovci obědvají v Arcibiskupském paláci

ČTK, red. / 25. 12. 2017 14:13

Na tradiční oběd s lidmi bez domova a s těmi, kdo se ocitli opuštění, přišel dnes kardinál Dominik Duka. Oběd pořádá v Arcibiskupském paláci křesťanské hnutí Sant'Egidio, pozvalo na něj tři stovky lidí. Kromě jídla dostali hosté také vánoční balíčky s oblečením a hygienickými potřebami, zájemci mohli využít také služby ošetřovny.

Ze světa

Papež při půlnoční bohoslužbě i poselství Městu a světu vyzýval k dialogu a odsoudil bídu migrantů

ČTK / 25. 12. 2017 13:48

Papež při půlnoční bohoslužbě i poselství Městu a světu vyzýval k dialogu a odsoudil bídu migrantů Papež František dnes v tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) vyzval k obnově dialogu, který by ukončil izraelsko-palestinský konflikt a vyústil v mírové soužití dvou států. V noci při půlnoční bohoslužbě pak pronesl tradičním vánoční poselství. Odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Připomněl, že i Marie a Josef - byli rovněž uprchlíky.

Domácí zpravodajství

Kněžské bratrstvo sv. Pia X. se stalo registrovanou církví a náboženskou společností

Vlastní zpráva / 23. 12. 2017 22:15

Kněžské bratrstvo sv. Pia X. se stalo registrovanou církví a náboženskou společností Ministerstvo kultury vyhovělo žádosti, kterou společenství tradicionalistů podalo 2. listopadu 2016, bratrstvo se tak stalo 39. registrovanou církví a náboženskou společností v České republice, informuje o tom časopis Dingir.

Domácí zpravodajství

V desítkách pražských kostelů odslouží na Štědrý den půlnoční. Zazní i Rybovka

ČTK, red. / 23. 12. 2017 18:38

V desítkách pražských kostelů odslouží na Štědrý den půlnoční. Zazní i Rybovka V pěti desítkách pražských římskokatolických  kostelů ale i chrámů dalších církvi  (například ve starokatolické katedrále na Petříně) odslouží na Štědrý den půlnoční bohoslužby. V dalších mohou lidé navštívit štědrovečerní bohoslužbu v dřívějším čase. Někde bude bohoslužba  spojena se zpěvem vánočních koled, jinde bude sloužena v cizím jazyce. V několika kostelech na půlnoční zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Ze světa

Na vánoční oslavy v Betlémě padá stín Trumpova rozhodnutí, tvrdí Palestinci

ČTK / 23. 12. 2017 18:24

Na vánoční oslavy v Betlémě padá stín Trumpova rozhodnutí, tvrdí Palestinci Palestinský Betlém se připravuje na vánoční oslavy. Konat se budou v neděli a v pondělí, v bazilice Narození Páně bude půlnoční liturgie. Před Vánocemi bývá Betlém zaplaven místními křesťany a zahraničními turisty, letos podle agentury AFP oslavy poznamená rozhodnutí USA uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Mnozí Palestinci tvrdí, že jim tím americký prezident Donald Trump zkazil Vánoce.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 565)