Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Prosíme přispějte do konce roku na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za Vaši celoroční podporu

Výběr Christnetu

Prosíme přispějte do konce roku na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za Vaši celoroční podporu

Vlastní zpráva / 19. 12. 2017 10:42

Děkujeme čtenářům magazínu Christnet za celoroční podporu. Zbývá ještě několik dní do konce roku pro možnost poskytnutí daru, který lze odepsat z daňového základu z příjmů za uplynulý rok. Prosíme proto podpořte provoz redakce magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Děkujeme všem, kdo nás podpořili a podporují.  Potvzení pro odpis z daňového základu Vám vystavíme do konce ledna.

Domácí zpravodajství

Církve vyslaly do služby nové vězeňské kaplany

cirkev.cz / 19. 12. 2017 10:27

Církve vyslaly do služby nové vězeňské kaplany Po dvou letech od poslední slavnosti byli vysláni ke službě noví vězeňští kaplani a dobrovolníci, uvádí server cirkev.cz. Tento akt proběhl v husitském kostele sv. Václava na Zderaze v Praze. Součástí setkání byl také podpis Smlouvy k Dohodě o duchovní službě ve vězeňství

Domácí zpravodajství

Betlémy budou vystaveny ve více než třicítce pražských kostelů

ČTK / 18. 12. 2017 7:05

Betlémy budou vystaveny ve více než třicítce pražských kostelů Více než tři desítky betlémů si budou moci lidé od Štědrého dne prohlédnout v pražských kostelích. Letos se do projektu, který se koná šestým rokem, připojilo pět dalších kostelů. Mezi betlémy jsou i některé neobvyklé. V dejvickém kostele sv. Matěje jsou proslaveni perníkovým betlémem, na Hradčanech v kostele Panny Marie Královny andělů je unikátní betlém v životní velikost.

Domácí zpravodajství

Mše v Číhošti připomněla faráře Toufara a opata Tajovského

ČTK / 17. 12. 2017 19:24

Mše v Číhošti připomněla faráře Toufara a opata Tajovského Vzpomínkou uctili dnes účastníci mše v Číhošti na Havlíčkobrodsku opata Bohumila Víta Tajovského a faráře Josefa Toufara. Bohoslužba se konala u příležitosti výročí číhošťského zázraku, kdy se v roce 1949 měl pohnout kříž na oltáři. Událost byla záminkou ke komunistické perzekuci církevních představitelů. Toufar zemřel na následky mučení při výsleších a Tajovského odsoudili ke 20 letům vězení.

Domácí zpravodajství

Zemřel zpívající farář Luboš Svoboda, vystupoval v Semaforu

red. / 16. 12. 2017 22:26

Zemřel zpívající farář Luboš Svoboda, vystupoval v Semaforu V neděli 3. 12. 2017 zemřel po dlouhé nemoci farář Církve československé husitské a dlouholetý člen Divadla Semafor Luboš Svoboda. Známým se stal jako autor křesťanských songů, které vyšly na stejnojmenné LP  desce v době pražského jara v roce 1968 v nakladatelství Panton.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 565)