Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Do Česka dorazilo světlo z Betléma

Domácí zpravodajství

Do Česka dorazilo světlo z Betléma

ČTK / 16. 12. 2017 22:11

Skauti dnes přivezli do Česka plamínek zažehnutý v Betlémě, kde se podle křesťanské tradice narodil Ježíš Kristus. Pro takzvané betlémské světlo, jeden z moderních symbolů Vánoc, skauti každoročně cestují do Vídně, stejně jako stovky jejich kolegů z různých koutů Evropy.

Ze světa

Paříž má nového arcibiskupa. Sloužil i jako lékař

Vlastní zpráva / 15. 12. 2017 21:41

Paříž má nového arcibiskupa. Sloužil i jako lékař

Papež František jmenoval 7. prosince Mons. Michela Aupetita pařížským arcibiskupem. Nahradí tak kardinála Andrého Vingt-Trois, který minulý měsíc dosáhl kanonického věku odchodu do důchodu (75 let). V době svého jmenování byl Mons. Aupetit biskupem diecéze Nanterre na západ od Paříže, kde sloužil od roku 2014.

Domácí zpravodajství

Soukromé a církevní školy si stěžují na nespravedlivé odměňování

ČTK, red. / 13. 12. 2017 21:07

Soukromé a církevní školy si stěžují na nespravedlivé odměňování Nastupující ministr školství Robert Plaga (ANO) by měl vyřešit rozdíl ve zvyšování příjmů učitelů ve veřejných a neveřejných školách. Řekli to zástupci církevního a soukromého školství, které dnes oslovila ČTK. Podle nich není spravedlivé, že učitelé v církevních a soukromých školách dostávají přidáno pomaleji. 

Ze světa

Papež kritizoval práci v neděli; lidé nejsou otroci

ČTK / 13. 12. 2017 20:59

Papež kritizoval práci v neděli; lidé nejsou otroci Papež František dnes obhajoval právo na nedělní odpočinek. Poslední den v týdnu je pro církev dnem radosti a bez práce, připomněl papež během dnešní generální audience s tím, že "některé sekularizované společnosti ztratily křesťanský smysl pro neděli".

Domácí zpravodajství

Projekt Křesťanské Vánoce chce veřejnosti přiblížit duchovní obsah svátků

PROPAMÁTKY.cz / 13. 12. 2017 16:38

Projekt Křesťanské Vánoce chce veřejnosti přiblížit duchovní obsah svátků Během adventu a Vánoc nabízejí křesťanské farnosti a sbory rozmanité tematické programy s možností navštívit betlémy. Projekt Křesťanské Vánoce chce veřejnosti přiblížit duchovní poselství těchto významných svátků. Společný projekt Křesťanské Vánoce pořádá katolická církev s dalšími křesťanskými církvemi, které jsou členy Ekumenické rady církví.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 565)