Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tomáš Holub jmenoval nového karlovarského

Domácí zpravodajství

Tomáš Holub jmenoval nového karlovarského "biskupa"

ČTK, kt / 1. 6. 2017 0:46

Plzeňský biskup Tomáš Holub jmenoval svého přímého zástupce pro Karlovarský kraj. Generální vikář pro Karlovarský kraj je nová funkce, která dosud v diecézi nebyla. Holub, který se stal biskupem před rokem, pro ní vybral loketského faráře a soudce na diecézním soudu v Plzni Jiřího Majkova. Jeho jméno oznámil biskup ve středu při oslavách vzniku diecéze, kterou založil k 31. květnu 1993 papež Jan Pavel II.

Ze světa

Trudeau vyzval ve Vatikánu papeže, aby se omluvil indiánům za přehmaty církve

ČTK / 30. 5. 2017 11:32

Trudeau vyzval ve Vatikánu papeže, aby se omluvil indiánům za přehmaty církve Kanadský premiér Justin Trudeau dnes vyzval papeže k navštěvě Kanady, aby se tam omluvil domorodým indiánům za špatné zacházení ze strany katolické církve. Indiánské děti musely v Kanadě po desítky let nuceně chodit do internátních škol, kde byly odříznuty od své původní kultury s cílem asimilovat je. Trudeau výzvu přednesl během návštěvy Vatikánu.

Ze světa

V Rusku začali zatýkat svědky Jehovovi

Vlastní zpráva / 30. 5. 2017 11:17

V Rusku začali zatýkat svědky Jehovovi Ve vyšetřovací vazbě ve středoruském městě Orjol skončil dánský občan Dennis Christensen, obviněný z organizace činnosti extremistické organizace. Ruští policisté jej zatkli minulý týden během společného čtení bible s dalšími členy náboženské společnosti Svědkové Jehovovi, nedávno zakázané v Rusku. O případu dnes informoval ruský list Vedomosti.

Ze světa

Patriarcha Kirill přirovnal sňatky homosexuálů k nacistickým zákonům

ČTK / 30. 5. 2017 11:11

Patriarcha Kirill přirovnal sňatky homosexuálů k nacistickým zákonům  Hlava ruské pravoslavné církve, moskevský patriarcha Kirill přirovnal západní zákony dovolující homosexuálům uzavírat manželství k nacistickým zákonům. "Rozvracejí mravní povahu člověka a vyvolávají stejné pobouření jako zákony fašistického Německa," prohlásil podle serveru ruské redakce BBC.

Domácí zpravodajství

Martin David přijal v ostravské katedrále biskupské svěcení

ČTK, cirkev.cz, red. / 28. 5. 2017 13:25

Martin David přijal v ostravské katedrále biskupské svěcení Ostravsko-opavská diecéze má pomocného biskupa. Stal se jím dosavadní generální vikář Martin David, který v neděli v ostravské katedrále Božského Spasitele přijal biskupské svěcení. Udělil mu ho biskup František Václav Lobkowicz. Biskupské svěcení se v krajské metropoli odehrálo vůbec poprvé v její sedmsetpadesátileté historii. Samotná diecéze vznikla v roce 1996 vydělením z olomoucké arcidiecéze

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019
Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)