Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kongregace pro bohoslužbu a svátosti potvrdila zákaz používání bezlepkových hostií

Ze světa

Kongregace pro bohoslužbu a svátosti potvrdila zákaz používání bezlepkových hostií

ČTK / 9. 7. 2017 9:32

Hostie musí obsahovat aspoň minimální množství lepku, aby je mohli římskokatoličtí kněží podávat věřícím při slavení eucharistické bohoslužby. Rozhodla o tom vatikánská Kongregace pro bohoslužbu a svátosti. Na rozdíl od bezlepkových hostií jsou oplatky vyrobené z geneticky modifikované pšenice přípustné.

Domácí zpravodajství

Novým předsedou Ekumenické rady církví se stal Daniel Ženatý

ekumenickarada.cz / 8. 7. 2017 20:58

Novým předsedou Ekumenické rady církví se stal Daniel Ženatý Novým předsedou Ekumenické rady církví v ČR je od 1. července synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý. Daniel Ženatý, který do 30. června zastával funkci 1. místopředsedy ERC, se stal automaticky předsedou ERC poté, co předchozí předseda ERC Daniel Fajfr rezignoval na svou funkci.

Ze světa

Papež podpořil myšlenku blahořečení matematika Pascala

ČTK / 8. 7. 2017 19:31

Papež podpořil myšlenku blahořečení matematika Pascala Papež František dnes podpořil myšlenku blahořečení francouzského matematika, fyzika a náboženského myslitele Blaise Pascala, který zemřel před 355 lety. Pascal byl hluboce věřící, ale ve své době v 17. století ostře kritizoval jezuity, upozornila agentura AFP.

Domácí zpravodajství

Katolíci chtějí navázat užší spolupráci s městy a obcemi, biskupové také podpořili čínské katolíky

ČTK, cirkev.cz, red. / 8. 7. 2017 19:24

Katolíci chtějí navázat užší spolupráci s městy a obcemi, biskupové také podpořili čínské katolíky Katolická církev chce prostřednictvím Svazu měst a obcí a Svazu místních samospráv navázat dlouhodobější spolupráci s představiteli obcí. Od podzimu by zástupci církve chtěli začít uzavírat s městy a obcemi memoranda, která by měla vést k většímu zapojení církve do obecního života a vyšší vzájemnosti mezi obyvateli. Novinářům to po 110. plenárním zasedání České biskupské konference (ČBK) na Velehradě řekl kardinál Dominik Duka.

Ze světa

Zemřel mluvčí papeže Jana Pavla II. a člen Opus Dei Navarro-Valls

ČTK / 7. 7. 2017 8:10

Zemřel mluvčí papeže Jana Pavla II. a člen Opus Dei Navarro-Valls Ve věku 80 let zemřel ve středu v Římě dlouholetý mluvčí a jeden z nejbližších spolupracovníků bývalého papeže Jana Pavla II. Joaquín Navarro-Valls. 

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
38%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
24%
 
Ne
36%
 
(Počet hlasů celkem: 45)