Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Státní svátek připomněl reformátora Jana Husa. Hus má Evropě připomínat křesťanskou tradici

Domácí zpravodajství

Státní svátek připomněl reformátora Jana Husa. Hus má Evropě připomínat křesťanskou tradici

ČTK,red / 6. 7. 2017 12:39

Církevního reformátora Jana Husa, jehož odkaz nespočíval jen v duchovní oblasti, ale také v úsilí o nápravu společnosti, připomněl státní svátek. Lidé mohli vzpomínat na muže, který byl pro své názory upálen před 602 lety v německé Kostnici, například při bohoslužbách v Praze, Brně nebo v Husově rodišti Husinci.

Domácí zpravodajství

Pro olomouckou arcidiecézi byli jmenováni dva noví biskupové

ČTK / 5. 7. 2017 20:29

Pro olomouckou arcidiecézi byli jmenováni dva noví biskupové Olomoucká arcidiecéze má dva nové pomocné biskupy. Stali se jimi dosavadní kancléř arcibiskupství Antonín Basler a generální vikář Josef Nuzík. Jejich jména byla zveřejněna při dnešní slavnostní bohoslužbě na Velehradě, kterou vyvrcholila Národní cyrilometodějská pouť.

Ze světa

Ve věku 83 let zemřel německý kardinál Joachim Meisner

ČTK / 5. 7. 2017 20:12

Ve věku 83 let zemřel německý kardinál Joachim Meisner V Německu dnes ve věku 83 let zemřel emeritní arcibiskup Kolína nad Rýnem kardinál Joachim Meisner. Oznámilo to kolínské arcibiskupství s tím, že Meisner pokojně zesnul během dovolené v bavorském Bad Füssingu

Domácí zpravodajství

Při koncertu na Dnech dobré vůle na Velehradě se vybralo 1,6 milionu korun

red / 5. 7. 2017 9:12

Při koncertu na Dnech dobré vůle na Velehradě se vybralo 1,6 milionu korun Včera večer 19.30 začal na pódiu před velehradskou bazilikou tradiční Večer lidí dobré vůle. Benefičním koncertem, kterým letos poprvé provedlo duo Tereza Kostková a Filip Tomsa, vyvrcholil úterní program dvoudenních cyrilometodějských slavností. Na Velehrad včera dorazilo na 22 tisíc návštěvníků a na charitativní projekty se vybrala částka 1 614 620 korun.

Domácí zpravodajství

Brněnské výstaviště zaplní charismatici

ČTK / 5. 7. 2017 8:54

Brněnské výstaviště zaplní charismatici Mší na Brněnském výstavišti dnes večer začne Katolická charismatická konference, jíž se každoročně účastní tisíce věřících. Příznivci charismatického hnutí usilují o hlubší, emocionální prožitek křesťanské víry a nalezení nového vztahu k Bohu.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
38%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
24%
 
Ne
36%
 
(Počet hlasů celkem: 45)