Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolíci a většina protestantů se shodují na účení o ospravedlnění. Připojí se i reformovaní

Ze světa

Katolíci a většina protestantů se shodují na účení o ospravedlnění. Připojí se i reformovaní

radiovaticana.cz / 4. 7. 2017 14:03

Světové společenství reformovaných církví připojí svůj podpis ke Společnému prohlášení k nauce o ospravedlnění, informuje česká sekce radia Vatikán. Ceremonie, považovaná za důležitý krok směřující k jednotě křesťanů, se odehraje tuto středu (5. července) v německém Wittenbergu. Deklaraci v roce 1999 stvrdili podpisem zástupci katolické a luteránské církve a v roce 2006 se k ní připojili také metodisté.

Ze světa

Australská policie obvinila kardinála Pella ze zneužívání dětí, ten to ostře odmítá

ČTK / 29. 6. 2017 10:53

Australská policie obvinila kardinála Pella ze zneužívání dětí, ten to ostře odmítá Australská policie dnes obvinila hlavního finančního poradce papeže Františka, kardinála George Pella ze sexuálního zneužívání dětí. Toho se bývalý arcibiskup australského Melbourne a Sydney podle úřadů dopustil v 70. letech.

Ze světa

Papež jmenoval pět nových kardinálů ze čtyř kontinentů

ČTK / 29. 6. 2017 10:49

Papež jmenoval pět nových kardinálů ze čtyř kontinentů Papež František včera jmenoval pět nových kardinálů. Kromě duchovních ze Španělska a Švédska se jimi stali také římskokatoličtí hodnostáři ze tří mimoevropských zemí - Mali, Laosu a Salvadoru.

Domácí zpravodajství

Katolíci a protestanti ustavili komisi o době pobělohorské, chtějí odstranit předsudky

ČTK / 29. 6. 2017 10:18

Katolíci a protestanti ustavili komisi o době pobělohorské, chtějí odstranit předsudky Katolíci a protestanti budou společně zkoumat bouřlivou dobu náboženských střetů v 17. století. Vytvořili společnou komisi a chtějí vydávat publikace či pořádat konference. Chtějí tak odstranit předsudky a najít vzájemné porozumění, oznámili po dnešním společném jednání zástupci České biskupské konference a Ekumenické rady církví.

Domácí zpravodajství

Na Velehrad přijede kardinál Ouellet, klíčový muž při odvolání arcibiskupa Bezáka

Vlastní zpráva / 27. 6. 2017 21:30

Na Velehrad přijede kardinál Ouellet, klíčový muž při odvolání arcibiskupa Bezáka Ve dnech 4. a 5. července zaplní Velehrad poutníci z celé republiky, aby oslavili cyrilometodějský svátek. Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholí ve středu v 10.30 na nádvoří před bazilikou slavnostní bohoslužbou. Hlavním celebrantem a kazatelem bude prefekt Kongregace pro biskupy Marc Ouellet.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
39%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
24%
 
Ne
35%
 
(Počet hlasů celkem: 46)