Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež v lednu navštíví Chile a Peru

Ze světa

Papež v lednu navštíví Chile a Peru

ČTK / 20. 6. 2017 8:57

Papež František v lednu příštího roku navštíví Chile a Peru. Oznámil to vatikánský mluvčí Greg Burke. Hlava římskokatolické církve podle něj přijala pozvání nejvyšších představitelů příslušných zemí a také místních biskupů.

Ze světa

Tisíce syrských uprchlíků se vrací oslavit konec ramadánu do své rodné země

ČTK/Reuters /red. / 19. 6. 2017 11:11

Tisíce syrských uprchlíků se vrací oslavit konec ramadánu do své rodné země Tisíce Syřanů přecházejí v těchto dnech s kufry, nákupními taškami a nemluvňaty v náručí syrsko-tureckou hranici na přechodu Cilvegözü. Vstupují do Sýrie, z níž uprchly před boji a kde by všichni rádi obnovili zase svůj původní život. V těchto dnech je k návratu láká, jak napsala agentura Reuters, blížící se svátek íd al-fitr, který se slaví po skončení muslimského postního měsíce ramadánu.

Domácí zpravodajství

Katoličtí věřící oslavili svátek Těla a Krve Páně. Pro jiné křesťany jde o problematický svátek

ČTK, red. / 19. 6. 2017 10:53

Katoličtí věřící oslavili svátek Těla a Krve Páně. Pro jiné křesťany jde o problematický svátek Ve Zlíně a na dalších místech republiky oslavili pod širým nebem katoličtí věřící svátek Těla a Krve Páně, dříve zvaný Boží Tělo. Svátek zavedl v roce 1264 papež Urban IV. Roku 1314 byl potvrzen Klementem V. V celé církvi se zvyk putovat v procesí s Nejsvětější svátostí rozšířil od 15. století. Z ekumenického hlediska se jedná o problematický svátek

Ze světa

Němečtí biskupové: Církev je vděčná za svědectví Helmuta Kohla

Radiovaticana.cz/red / 17. 6. 2017 21:45

Němečtí biskupové: Církev je vděčná za svědectví Helmuta Kohla Helmut Kohl chtěl a uměl ukazovat Evropě své křesťanské přesvědčení, píše předseda Německé biskupské konference, kardinál Reinhard Marx, v reakci na včerejší odchod na věčnost tohoto někdejšího spolkového kancléře a jednoho z nejvýznamnějších evropských politiků 20. století.

Ze světa

Mírový pochod muslimů v Německu přilákal málo lidí kvůli ramadánu a obav ze stigmatizace

ČTK / 17. 6. 2017 21:30

Mírový pochod muslimů v Německu přilákal málo lidí kvůli ramadánu a obav ze stigmatizace Pochodu proti násilí a terorismu, který na dnešek do západoněmeckého Kolína nad Rýnem svolali muslimští aktivisté, se zúčastnilo několik stovek až tisíc lidí. Organizátoři přitom původně počítali s až 10.000 demonstranty.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
38%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
24%
 
Ne
36%
 
(Počet hlasů celkem: 45)