Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Podle většiny Rakušanů nemá islám na Západě místo

Ze světa

Podle většiny Rakušanů nemá islám na Západě místo

ČTK / 27. 9. 2019 15:20

Na 45 procent Rakušanů se domnívá, že by muslimové neměli mít stejná práva jako všichni ostatní v zemi. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění salcburské univerzity, který ukazuje značnou nedůvěřivost k islámu v rakouské společnosti. Podle agentury AFP na dotaz, zda má islám na Západě své místo, odpovědělo záporně 70 procent dotázaných. 

Domácí zpravodajství

Papež byl v České republice naposledy před deseti lety

ČTK / 26. 9. 2019 8:49

Papež byl v České republice naposledy před deseti lety Papež naposledy do ČR zavítal před deseti lety, 26. září 2009 zahájil tehdejší papež Benedikt XVI. třídenní návštěvu České republiky. U příležitosti výročí svatého Václava a 20. výročí sametové revoluce papež mimo jiné navštívil kostel Panny Marie Vítězné na Malé Straně s proslulou soškou Pražského Jezulátka.

Ze světa

Trump propagoval svobodu vyznání na akci, kde byla řeč o pronásledování Ujgurů v Číně

ČTK / 26. 9. 2019 8:52

Trump propagoval svobodu vyznání na akci, kde byla řeč o pronásledování Ujgurů v Číně Americký prezident Donald Trump  na okraj jednání OSN vyzval k ukončení pronásledování na základě náboženského vyznání, a to na akci, kde se mluvilo o pošlapávání práv čínských menšinových Ujgurů Pekingem. Informovala o tom agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví jasně odmítla antisemitismus. Výbor je vděčný za členství židovských obcí

ERC / 24. 9. 2019 9:27

Ekumenická rada církví jasně odmítla antisemitismus. Výbor je vděčný za členství židovských obcí Řídící výbor Ekumenické rady církví (ERC) se na svém jednání 18. a 19. září zaobíral otázkou antisemitismu a rozhodně odmítl antisemitismus ve všech jeho podobách. Zástupci ERC také vyjádřili vděčnost za skutečnost, že Federace židovských obcí je od počátku 90. let jejím členem pozorovatelem.

Ze světa

Tisíce lidí protestovaly v Bratislavě proti interrupcím

ČTK / 23. 9. 2019 15:12

Tisíce lidí protestovaly v Bratislavě proti interrupcím Tisíce lidí včera v centru Bratislavy protestovaly proti interrupcím. Shromáždění a následný průvod ulicemi slovenské metropole pod názvem Národní pochod za život svolali katoličtí biskupové a nezisková organizace Kanet. Náměstí u sídla slovenské vlády podle organizátorů zaplnily desítky tisíc lidí. Poslanci slovenské sněmovny předložili několik návrhů na zpřísnění podmínek umělého přerušení těhotenství a parlament by se jimi měl zabývat na probíhající schůzi.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 925)