Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Křesťané, židé a muslimové v ČR jsou proti eutanazii

Domácí zpravodajství

Křesťané, židé a muslimové v ČR jsou proti eutanazii

ČTK, red. / 20. 12. 2019 9:09

Proti uzákonění asistované sebevraždy a eutanazie vystoupili v těchto dnech další zástupci věřících. V prohlášení se tak vyslovili kněz a teolog Tomáš Halík, biskup Václav Malý, rabín Karol Sidon či představitel muslimů v ČR Vladimír Sáňka. K textu se připojil i předseda Ekumenické rady církví Daniel Ženatý, katolický kněz Marek Orko Vácha, či patriarcha Tomáš Butta.

Ze světa

Nová Františkova instrukce ruší tzv. papežské tajemství pro případy sexuálního zneužívání

ČTK / 18. 12. 2019 20:37

Nová Františkova instrukce ruší tzv. papežské tajemství pro případy sexuálního zneužívání Papež František svým nařízením zrušil takzvané papežské tajemství, které se dosud využívalo při vyšetřování případů sexuálního zneužívání kněžími.  Papežské tajemství, které zavazovalo k vysokému stupni důvěrnosti při vyšetřování mravnostních deliktů, bylo často kritizováno jako způsob, jímž církev pomáhá chránit pachatele sexuálního násilí, umlčovat jeho oběti a zadržovat informace před policejními orgány.

Domácí zpravodajství

Podle průzkumu vzrostl v Česku počet lidí věřících v Boha

ČTK / 18. 12. 2019 15:23

Podle průzkumu vzrostl v Česku počet lidí věřících v Boha Čechů věřících v Boha v uplynulých dvou letech přibylo. Za věřící se považuje 35 procent lidí, což je o dva procentní body více než v roce 2017. Ne všichni však chodí pravidelně do kostela, aspoň jednou měsíčně na bohoslužbu zamíří zhruba desetina věřících a desetina několikrát do roka. 

Ze světa

Francie řeší duchovní zneužívání

La Croix / 17. 12. 2019 12:51

Francie řeší duchovní zneužívání V pondělí 9. prosince se v Paříži sešla více než stovka francouzských představených řeholních společenství spolu s oběťmi duchovního zneužití a s psychoterapeuty a právníky. Rozhodli se tak společně reagovat na krizi, kterou církev prochází, a pojmenovat důvody, jež k manipulaci ze strany církevních autorit vedou, přemýšlet nad prostředky, jakými jí předcházet, a pomoci obětem.

Domácí zpravodajství

Před 100 lety se narodil kardinál Špidlík

ČTK / 16. 12. 2019 18:56

Před 100 lety se narodil kardinál Špidlík Český kardinál Tomáš Špidlík patřil k uznávaným autoritám vědeckého světa, byl nejen jedním z největších znalců východního křesťanství, ale také barvitým popularizátorem a vypravěčem. Rodák z Boskovic na Blanensku se narodil 17. prosince 1919.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 532)