Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Děkani všech našich katolických teologických fakult protestují proti návrhu zákona o eutanazii

Domácí zpravodajství

Děkani všech našich katolických teologických fakult protestují proti návrhu zákona o eutanazii

ČTK / 3. 12. 2019 11:24

Tři z pěti děkanů teologických fakult v Česku žádají politiky, aby zastavili, či zamítli pokus o uzákonění asistované sebevraždy a eutanazie. Uvedli to dnes v tiskové zprávě. Návrh zákona o eutanazii, na kterém se podílejí poslanci ANO a Pirátů, chtějí autoři předložit Sněmovně na přelomu února a března 2020. 

Domácí zpravodajství

Bohoslužba připomněla 13 obětí loňského důlního neštěstí na Karvinsku

ČTK / 2. 12. 2019 10:09

Bohoslužba připomněla 13 obětí loňského důlního neštěstí na Karvinsku Lidé v neděli při bohoslužbě ve Stonavě na Karvinsku uctili památku 13 horníků, kteří zemřeli loni v prosinci při výbuchu metanu v podzemí Dolu ČSM. Kostel svaté Máří Magdalény se téměř zaplnil. Dorazily tři stovky věřících, například příbuzní obětí, zástupci OKD i horníci v uniformách. Připomínce loňského výbuchu patřila především závěrečná část liturgie. Během ní stonavský farář Roland Manowski přečetl jména horníků, kteří před rokem při důlním neštěstí zahynuli.

Ze světa

V Itálii poprvé uzavřelo víc lidí svatbu na úřadě, než v kostele

ČTK / 2. 12. 2019 9:54

V Itálii poprvé uzavřelo víc lidí svatbu na úřadě, než v kostele V tradičně katolické Itálii loni poprvé uzavřelo více párů sňatek na radnici, než v kostele. Podle statistického úřadu bylo v roce 2018 civilních svateb 50,1 procenta. Ještě v roce 1970 se přitom na radnici brala jen necelá tři procenta snoubenců.

Ze světa

Pravoslavná církev kritizuje zákon o prevenci domácího násilí

ČTK / 30. 11. 2019 20:21

Pravoslavná církev kritizuje zákon o prevenci domácího násilí Vlivná ruská pravoslavná církev varovala před důsledky přijetí dlouho očekávaného zákona o prevenci proti domácímu násilí, jehož návrh  zveřejnili ruští senátoři, vesměs z vládní strany Jednotné Rusko.

Ze světa

Do Betléma se z Říma vrátí relikvie jesliček

ČTK / 30. 11. 2019 20:35

Do Betléma se z Říma vrátí relikvie jesliček Do Betléma bude tento týden z Říma převezena relikvie, která je podle křesťanských věřících částí jesliček, v nichž ležel po narození Ježíš Kristus.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)