Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Odvolací soud zatím verdikt v případu kardinála Pella nevynesl

Ze světa

Odvolací soud zatím verdikt v případu kardinála Pella nevynesl

ČTK / 5. 6. 2019 22:04

Australský odvolací soud se dnes začal zabývat odvoláním kardinála George Pella, kterého v březnu jiný soud poslal na šest let do vězení za sexuální zneužití dvou chlapců z chrámového sboru. Skutků se podle verdiktu dopustil v 90. letech minulého století v katedrále svatého Patrika v Melbourne. Pell obvinění odmítá a proti březnovému rozsudku se odvolal.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rady církví vydala prohlášení k výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu

ERC / 4. 6. 2019 16:36

Ekumenická rady církví vydala prohlášení k výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu Předseda ekumenické rady církví Daniel Ženatý a tajemník ERC Petr Jan Vinš vydali prohlášení ke 30. výročí potlačení demonstrací na náměstí Nebeského klidu v čínském Pekingu.

Ze světa

Před 80 lety odmítla Kuba, Spojené státy i Kanada židovské uprchlíky před nacismem

ČTK, mn / 4. 6. 2019 11:48

Před 80 lety odmítla Kuba, Spojené státy i Kanada židovské uprchlíky před nacismem Po Křišťálové noci z listopadu 1938, kdy byli Židé v nacistickém Německu, obsazeném Rakousku a v okupovaném pohraničí českých zemí po desítkách vražděni a po tisících odváženi do koncentračních táborů, se mnoho z nich rozhodlo odjet do zahraničí. Jednou z nadějí představovala loď Saint Louis, která jezdila z Hamburku do USA. 

Domácí zpravodajství

Na varhany do Sv. Víta se za 30 měsíců sbírky vybralo 78 milionů korun

ČTK / 4. 6. 2019 11:47

Na varhany do Sv. Víta se za 30 měsíců sbírky vybralo 78 milionů korun Dvě procenta částky, kterou si stanovili pořadatelé národní sbírky na nové varhany do pražské katedrály, chybí na jejím účtu. Od začátku sbírky uplyne 3. června 30 měsíců, na kontě je přes 78 milionů korun a píšťaly varhan jsou ve španělské firmě téměř všechny vyrobené. "Zbývají už jen ty největší prospektové píšťaly, které se musejí z technických důvodů vyrábět v jiné dílně v Nizozemsku," řekl ČTK organolog pražského arcibiskupství a manažer projektu Svatovítských varhan Štěpán Svoboda.

Domácí zpravodajství

Zemřel bývalý předseda Židovské obce Brno Fried. Rozloučení je dnes v Třebíči

ČTK, ZTIS / 4. 6. 2019 11:10

Zemřel bývalý předseda Židovské obce Brno Fried. Rozloučení je dnes v Třebíči Ve věku 88 let zemřel v neděli bývalý předseda Židovské obce Brno Pavel Fried. ČTK to řekl současný předseda obce Jáchym Kanarek. Fried jako dítě prošel ghettem v Terezíně, kde zemřely tisíce lidí. Část jeho rodiny zahynula v plynových komorách v Osvětimi. Rozloučení se zesnulým se koná dnes 4. června v 16,30 hod. na židovském hřbitově v Třebíči. 

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 806)