Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Bohoslužba ve svatovítském chrámu připomněla svatořečení Anežky

Domácí zpravodajství

Bohoslužba ve svatovítském chrámu připomněla svatořečení Anežky

ČTK / 16. 11. 2019 22:25

Třicáté výročí svatořečení Anežky České a listopadových událostí roku 1989 si dnes dopoledne v katedrále svatého Víta na Pražském hradě připomněli účastníci slavnostní bohoslužby. Liturgii předsedal Stanislaw kardinál Dziwisz.

Domácí zpravodajství

Ekumenické nešpory připomněly 399. výročí bitvy na Bílé hoře

ERC, red. / 14. 11. 2019 10:19

Ekumenické nešpory připomněly 399. výročí bitvy na Bílé hoře Ekumenické nešpory ke vzpomínce na oběti bitvy na Bílé Hoře se uskutečnily v neděli 10. listopadu v bělohorském kostele Panny Marie Vítězn. Nešpory společně provázeli Tomáš Holub, biskup plzeňský a předseda rady ČBK pro ekumenismus, Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví (ERC) a benediktinská řádová sestra Stanislava Francesca Šimuniová z místní řádové komunity.

Ze světa

Poutníci z Česka předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky

ČTK / 13. 11. 2019 21:50

Poutníci z Česka předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky Představitelé české katolické církve, doprovázeni stovkami českých poutníků, dnes předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky. Papež jim při generální audienci na náměstí sv. Petra za sochu poděkoval, děkoval i za zpěv, kterým ceremonii doprovázely čtyři české sbory, a bronzovou sochu, na níž po třech dnech dešťů ve Vatikánu konečně zasvítilo slunce, si prohlédl. 

Domácí zpravodajství

Spor hasičů a církve kvůli Gutům pokračuje, biskupství neustoupí

ČTK / 11. 11. 2019 21:50

Spor hasičů a církve kvůli Gutům pokračuje, biskupství neustoupí Spor moravskoslezských hasičů a církve kvůli protipožárnímu zabezpečení stavby repliky kostela v Třinci – Gutech pokračuje. Biskupství neustoupí požadavku hasičů, aby byl objekt napojen na jejich pult.

Ze světa

V Římě dnes začne třídenní česká národní pouť k poctě svaté Anežky

ČTK / 11. 11. 2019 9:57

V Římě dnes začne třídenní česká národní pouť k poctě svaté Anežky V Římě dnes začne česká národní pouť k příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Zúčastní se jí všichni čeští a moravští biskupové a více než dvě tisícovky poutníků. Ve středu 13. listopadu všechny čeká generální audience u papeže Františka. Čeští a moravští katolíci mu předají sochu sv. Anežky České a výtěžek z charitativní sbírky po chudé a potřebné.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 552)