Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

I letos se někteří Filipínci nechali ukřižovat

ČTK / 29. 3. 2013 13:54

Někteří věřící dnes na Filipínách opět napodobovali poslední hodiny Ježíše Krista na Velký pátek. Bičovali si záda a nechávali se přibít na kříž v krvavém rituálu, který na řadě míst této země přetrvává navzdory nesouhlasu církve.

Ze světa

Papež otevřel cestu k blahořečení 63 obětí komunismu a nacismu

ČTK / 28. 3. 2013 20:38

Papež otevřel cestu k blahořečení 63 obětí komunismu a nacismu Papež František otevřel cestu k blahořečení 63 katolíků. Většinou jde o oběti španělské občanské války, komunismu nebo nacismu, informovala agentura AFP.

Ze světa

Papež sloužil mši ve vězení pro mladistvé

ČTK / 28. 3. 2013 20:33

Papež sloužil mši ve vězení pro mladistvé Papež František odsloužil dnes mši v nápravném zařízení pro mladistvé na předměstí Říma. Během obřadu velmi neobvykle pojal tradiční rituál mytí nohou

Ze světa

Papež František na Zelený čtvrtek umyje nohy tuctu mladých delikventů

ČTK / 28. 3. 2013 9:25

Papež František na Zelený čtvrtek umyje nohy tuctu mladých delikventů Papež František se dnes chystá netradičně pojmout tradiční velikonoční rituál. Na Zelený čtvrtek navštíví římské nápravné zařízení pro mladé lidi a tuctu vybraných delikventů umyje nohy. Akt bude součástí mše, kterou tu nový papež odslouží.

Domácí zpravodajství

Německý řád prý získal průlomový dokument pro své restituční kauzy

iDNES.cz / 27. 3. 2013 21:42

Zástupci Německého řádu shromažďují podklady k žádostem o vrácení majetku. Tvrdí, že mají dokument, podle kterého soud v roce 1948 zrušil převod majetku na stát. Jsou odhodlaní své zájmy prosadit i soudní cestou. Řád chce vznést své nároky na základě církevních restitucí. Plánuje požádat nejdřív o pozemky, které mu před válkou patřily hlavně na Opavsku a Bruntálsku. Později, pokud to půjde, by rád získal třeba hrad Bouzov nebo státní lázně v Karlově Studánce.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020
Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 348)