Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tisíce lidí si poslechly nové zvony v katedrále Notre-Dame

Ze světa

Tisíce lidí si poslechly nové zvony v katedrále Notre-Dame

ČTK / 24. 3. 2013 20:22

Tisíce lidí se včera shromáždily před katedrálou Notre-Dame v Paříži, kde se poprvé rozeznělo jejích devět nových zvonů. Ty se připojily k jedinému nejstaršímu zvonu Emmanuel, který na místě zůstal. Zvony, z nichž největší váží šest a půl tuny a má průměr dva metry, byly objednány u příležitosti 850. výročí postavení katedrály.

Ze světa

Papež František poobědval se svým předchůdcem Benediktem XVI.

ČTK / 23. 3. 2013 16:20

Papež František poobědval se svým předchůdcem Benediktem XVI. Papež František se dnes v papežském letním sídle Castel Gandolfo setkal se svým předchůdcem Benediktem XVI. Je to jejich první setkání od Františkova zvolení a v novodobých dějinách církve naprosto ojedinělá událost. V posledních několika staletích se totiž papež se svým předchůdcem nikdy setkat nemohl, neboť jeho předchůdce za tu dobu nikdy neodstoupil.

Domácí zpravodajství

Schwarzenberg bude na TV Noe mluvit o vztahu církve a politiky, církevním majetku a papeži

Telepace/red / 22. 3. 2013 20:45

Schwarzenberg bude na TV Noe mluvit o vztahu církve a politiky, církevním majetku a papeži Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se v publicistickém pořadu TV Noe V souvislostech, který se bude vysílat tento víkend, vyjádřil k řadě otázek vztahů církve, politiky a státu.

Ze světa

Nový papež spustil lavinu šesti milionů tweetů

ČTK / 22. 3. 2013 17:08

Nový papež spustil lavinu šesti milionů tweetů Za týden po zvolení Argentince Jorgeho Bergoglia papežem se na sociální síti Twitter objevilo skoro šest milionů tweetů s papežskou tématikou.

Domácí zpravodajství

O papežově možné návštěvě Velehradu se rozhodne po Velikonocích

ČTK / 22. 3. 2013 16:11

O papežově možné návštěvě Velehradu se rozhodne po Velikonocích Papež František by o své možné návštěvě na červencových oslavách 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu na Velehradě mohl zřejmě rozhodnout po Velikonocích. "Vatikán žil inaugurací, teď bude žít Velikonocemi. Věříme, že se poté vyjádří i k návštěvám na další období," řekl dnes novinářům generální vikář Arcibiskupství olomouckého Josef Nuzík.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 348)