Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež během inaugurační bohoslužby vyzval k péči o bližní i k ochraně přírody - Aktualizováno

Ze světa

Papež během inaugurační bohoslužby vyzval k péči o bližní i k ochraně přírody - Aktualizováno

ČTK / 19. 3. 2013 12:04

Papež František v kázání během dnešní inaugurační bohoslužby vyzval lidi dobré vůle k péči o bližní i k ochraně přírody. Řekl také, že úkolem papeže je skromná a konkrétní služba. František zdůraznil, že lidé mají svou odpovědnost v hospodářské, sociální i politické sféře. Přítomné státníky přitom vybídl, aby nedopustili, aby svět provázely známky ničení a smrti. František zdůraznil potřebu dobroty a lásky; lidé by se podle něj neměli bát konat dobro a šířit něhu.

Ze světa

Papež není nijak spojen se zločiny junty, řekl argentinský soudce

ČTK / 18. 3. 2013 17:37

Papež není nijak spojen se zločiny junty, řekl argentinský soudce Papež František nikdy nebyl podezříván ze spoluviny na zločinech páchaných argentinskou vojenskou diktaturou a je v této souvislosti "zcela nevinný". Dnes to prohlásil předseda argentinského nejvyššího soudu Ricardo Lorenzetti, kterého citovala agentura ANSA.

Ze světa

Papež František si ponechal svůj dosavadní znak

ČBK / 18. 3. 2013 17:26

Papež František si ponechal svůj dosavadní znak Ve Vatikánu byla dnes odpoledne zveřejněna podoba znaku papeže Františka. Ten se rozhodl zachovat si svůj dřívější znak, který si vybral po svém zvolení biskupem a pro který je charakteristická jednoduchost.

Domácí zpravodajství

Dvě stovky českých poutníků míří do Říma

APHA / 18. 3. 2013 15:00

Na inaugurační mši svatou se chystá z České republiky dvěstě poutníků, kteří 19. března 2013 poletí letadlem z Brna. V letadle poletí také dary, které kardinál Dominik Duka OP předá novému papeži Františkovi.

Ze světa

Ve Vatikánu vrcholí přípravy na papežovu intronizaci

ČTK / 18. 3. 2013 14:18

Ve Vatikánu vrcholí přípravy na papežovu intronizaci Ve Vatikánu vrcholí přípravy úterní inaugurační mše papeže Františka, který byl do čela katolické církve zvolen před necelým týdnem. Na bohoslužbu na Svatopetrském náměstí vedle desetitisíců věřících zamíří státníci a duchovní z celého světa.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)