Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kanadský kardinál Ouellet říká, že ostatní budou lepším papežem než on

Ze světa

Kanadský kardinál Ouellet říká, že ostatní budou lepším papežem než on

ČTK / 5. 3. 2013 9:45

Kanadský kardinál Marc Ouellet, jeden ze žhavých kandidátů na papeže, doporučil volícím kardinálům, ať vyberou raději někoho jiného, kdo zastane úřad lépe než on. Ouellet je kardinálem od roku 2003 a už dříve prohlásil, že stát se papežem by pro něj byla "noční můra". Očekává ale, že volba padne na neevropského kandidáta, napsala agentura Reuters.

Ze světa

Vatikánští krejčí vystavili roucha pro budoucího papeže

ČTK / 4. 3. 2013 18:00

Vatikánští krejčí vystavili roucha pro budoucího papeže Římská krejčovská firma Gammarelli, která už téměř dvě století šije pro Vatikán, dnes ve výloze svého obchodu vystavila roucha připravená pro budoucího papeže. V ulici Via Santa Chiara poblíž Pantheonu jsou k vidění tři sady oblečení ve třech velikostech: jednu z nich si těsně po svém zvolení obleče nová hlava katolické církve, aby v něm poprvé vystoupila před veřejnost.

Domácí zpravodajství

Nový prezident uctí v katedrále památku sv. Václava

APHA / 4. 3. 2013 8:26

Nový prezident uctí v katedrále památku sv. Václava V den složení prezidentského slibu 8. března 2013 uctí v 11.15 hodin nový prezident republiky Miloš Zeman v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha památku národního světce knížete sv. Václava. Ve svatovítské katedrále ho uvítá arcibiskup Jan Graubner, který zastoupí kardinála Duku.

Domácí zpravodajství

Ve Vatikánu se dnes sejde přípravné shromáždění kardinálů

ČTK / 4. 3. 2013 8:19

Ve Vatikánu se dnes sejde přípravné shromáždění kardinálů Ve Vatikánu se dnes poprvé sejde shromáždění kardinálů, jejichž hlavním úkolem bude připravit volbu nového papeže. Takzvaná generální kongregace, která po únorové rezignaci Benedikta XVI. řídí katolickou církev, zasedne v 09:30 SEČ a bude se scházet každý den. Celkový počet jednání si stanoví sami její účastníci.

Ze světa

Bezák se nesmí nadále vyjadřovat do médií, ani o duchovních tématech

Sme.sk / 3. 3. 2013 22:58

Bezák se nesmí nadále vyjadřovat do médií, ani o duchovních tématech Arcibiskup Bezák se až do definitívního dořešení jeho dalšího působení v církvi má zdržet jakýchkoli vyjádření do medií a to včetně duchovních rozhovorů. Požadavek prefekta Kongregace pro biskupy kardinála Marca Ouelleta mu ve středu (27. 2.) tlumočil na setkání v Říme generální představený řehole redemptoristů, informuje slovenský deník Sme.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)