Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze

ČTK / 4. 5. 2018 8:58

Papež František jmenoval kardinála Dominika Duku svým zvláštním legátem na oslavy 1050. výročí prvního biskupského stolce na polském území. Budou se konat v Poznani 22. až 24. června, uvedlo dnes na svém webu pražské arcibiskupství. Legát je vyslancem a reprezentantem papeže, který ho zmocňuje, aby jednal v jeho jménu. Legátem je dnes mimo jiné také papežský nuncius, tedy vyslanec s diplomatickým posláním.

Domácí zpravodajství

Nigerijští biskupové žádají po masakru v kostele odstoupení prezidenta Buhariho

La Croix / 3. 5. 2018 9:38

Nigerijští biskupové žádají po masakru v kostele odstoupení prezidenta Buhariho V písemném prohlášení, které odeslali v pondělí 30. dubna do Bílého domu, vyzývají nigerijští biskupové prezidenta Muhammada Buhariho k demisi. V Nigérii nabírá zhoršující se vztah mezi zemědělci a rolníky už i náboženskou nótu. 24. dubna se v kostele odehrál masakr. V nigerijské historii se jedná o premiéru – katoličtí biskupové žádají prezidenta, aby opustil svůj post. 

Domácí zpravodajství

Duka slavil narozeniny v Polné. Při besedě ocenil postoje poslanců SPD ke sňatkům homosexuálů

ČTK, red. / 3. 5. 2018 8:58

Duka slavil narozeniny v Polné. Při besedě ocenil postoje poslanců SPD ke sňatkům homosexuálů Pražský arcibiskup Dominik Duka oslavil v neděli 75. narozeniny v Polné na Jihlavsku. V chrámu Nanebevzetí Panny Marie odsloužil liturgii a v Lidovém domě besedoval s veřejností. Duka při ní zavzpomínal na svoje dětství a hovořil také o církevních restitucích. "Jako církev jsme udělali chybu, že jsme mysleli jen na sebe. Nikdy jsme nepozvedli hlas, jak to bude se sedláky a živnostníky, kterým také všechno vzali," řekl Duka. Při dotazech na podporu tradiční rodiny zdůraznil, že při odmítání sňatků homosexuálů oceňuje postoje poslanců SPD.

Ze světa

Maltézští rytíři si zvolili na doživotí svého velmistra; po demisi předchozího

ČTK / 3. 5. 2018 8:43

Maltézští rytíři si zvolili na doživotí svého velmistra; po demisi předchozího

Ze světa

Bavorské nařízení o křížích na úřadech odmítá i mnichovský arcibiskup Marx

ČTK / 2. 5. 2018 10:51

Bavorské nařízení o křížích na úřadech odmítá i mnichovský arcibiskup Marx Nařízení bavorské vlády pověsit ke vchodům do všech zemských úřadů křesťanské kříže překvapivě nahněvalo zástupce katolické církve. Podle kardinála a mnichovského arcibiskupa Reinharda Marxe rozhodnutí politiků Křesťanskosociální unie (CSU) rozděluje a vyvolává neklid. Myšlenku, že by ve všech německých úřadech visely křesťanské kříže, odmítají i zhruba dvě třetiny obyvatel spolkové republiky.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
16%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 92)