Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vyznání víry Shema Jisrael a zpěv izraelské a české hymny připomněl vraždu tisíců Židů z Terezína

Domácí zpravodajství

Vyznání víry Shema Jisrael a zpěv izraelské a české hymny připomněl vraždu tisíců Židů z Terezína

Vlastní zpráva / 9. 3. 2018 10:41

V rámci happeningu PAMATUJ! si včera účastnící připomněli společným zpěvem tří písní masovou vraždu československých Židů. Zazpívali Hatikvu (tehdy lidová píseň, dnes Izraelská státní hymna), Shema Jisrael (vyznání víry) a Kde domov můj (Česká státní hymna), písně, jenž měli před 72 lety na rtech mnozí z 3 792 vězňů z tzv. Terezínského rodinného tábora v koncentračním táboře Osvětim-Birkenau, když šli na smrt do plynových komor v noci z 8. na 9. března.

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové vyzývají k modlitbám za čínské křesťany žádající o azyl v ČR

ČTK, red. / 9. 3. 2018 9:30

Katoličtí biskupové vyzývají k modlitbám za čínské křesťany žádající o azyl v ČR Česká biskupská konference (ČBK) vyzvala ke spravedlivému vyřešení situace skupiny čínských křesťanů, kteří žádají v ČR o azyl. Chtějí se za ně v neděli modlit při bohoslužbách. ČTK to oznámil mluvčí České biskupské konference František Jemelka. Ministerstvo vnitra před dvěma týdny oznámilo, že azyl v Česku udělilo osmi lidem, dalších 70 žádostí odmítlo.

Domácí zpravodajství

Zeman se po inauguraci v katedrále poklonil ostatkům sv. Václava. Dostal požehnání od Duky

ČTK, red. / 8. 3. 2018 18:13

Zeman se po inauguraci v katedrále poklonil ostatkům sv. Václava. Dostal požehnání od Duky Prezident Miloš Zeman se po inauguraci společně s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou poklonili v katedrále sv. Víta ostatkům svatého Václava. K lebce světce umístěné na oltáři Zemanova dcera za prezidenta a první dámu položila květiny. Staronovému prezidentovi během obřadu požehnal kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

Rakev kardinála Berana bude v katedrále vystavena tři dny před uložením do hrobu

ČTK, red. / 7. 3. 2018 10:10

Rakev kardinála Berana bude v katedrále vystavena tři dny před uložením do hrobu Ostatky kardinála Josefa Berana budou letecky dopraveny do České republiky 20. dubna. V katedrále sv. Víta bude 21. dubna pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužit bohoslužbu, během níž bude vystavena lebka mučedníka sv. Vojtěcha. Po ní bude rakev s ostatky kardinála vystavena po tři dny k veřejné úctě. Po večerní bohoslužbě 23. dubna bude uložena v nově zřízeném sarkofágu v katedrále. V souvislosti s převozem ostatků se v církvi ale objevily i protestní hlasy.

Ze světa

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy

ČTK / 5. 3. 2018 22:36

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy Německé úřady zaznamenaly v loňském roce nejméně 950 útoků na muslimy a muslimská zařízení, jako mešity. Uvádí to v dnešním vydání list Neue Osnabrückner Zeitung s odvoláním na údaje poskytnuté zákonodárcům ministerstvem vnitra. Srovnatelné údaje z předchozích let nejsou k dispozici, protože ministerstvo začalo shromažďovat oddělené údaje o protimuslimských útocích teprve loni

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 179)