Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kontroverzní divadelní hra Naše násilí a vaše násilí má stále právní dozvuky

Domácí zpravodajství

Kontroverzní divadelní hra Naše násilí a vaše násilí má stále právní dozvuky

ČTK / 27. 11. 2018 12:35

Od protestů proti inscenacím režiséra Olivera Frljiče na festivalu Divadelní svět v Brně uplynulo půl roku, právní dozvuky ale dosud trvají. Na rozhodnutí čeká žaloba kardinála Dominika Duky. Příznivci hnutí Slušní lidé podali odpor proti pokutám za narušení hry Naše násilí a vaše násilí, která provokativně zobrazovala vztah Západu k islámskému světu.

Domácí zpravodajství

Pražští muslimové mohou přijít o modlitebnu. Soudní exekutor nařídil její dražbu

Deník N / 27. 11. 2018 9:25

Pražští muslimové mohou přijít o modlitebnu. Soudní exekutor nařídil její dražbu Majitel muslimské modlitebny v Praze rok a půl neplatil účty za plyn. Podle Deníku N teď hrozí, že o budovu přijde. Podle právníků je ale postup exekutorky nepřiměřený pokud soudní exekutor vymožení dluhu 22 296 korun rozhodne provést exekuci prodejem nemovitosti v hodnotě těměr deseti milionů.

Domácí zpravodajství

Červená středa podpoří pronásledované pro víru

e-cirkev.cz / 26. 11. 2018 22:52

Červená středa podpoří pronásledované pro víru 28. listopadu se bude poprvé konat Červená středa (Red Wednesday) i v České republice. Iniciativa připomíná osoby pronásledované po celém světě pro jejich víru. Symbolem je rozsvícené červené světlo.

Ze světa

Američan zabitý domorodci je chtěl obrátit na křesťanství

ČTK / 22. 11. 2018 21:20

Američan zabitý domorodci je chtěl obrátit na křesťanství Mladý Američan, kterého minulý týden zabili příslušníci izolovaného indického kmene Sentinelců, chtěl mezi nimi šířit křesťanství. Poznámky o smyslu výpravy na odlehlý ostrov Severní Sentinel, který je součástí indického souostroví Andamany a Nikobary, byly nalezeny v deníku amerického občana.

Domácí zpravodajství

Katolická církev měla loni výdaje 6 mld. Kč, výnosy 4,5 mld. Kč

ČTK / 22. 11. 2018 21:04

Katolická církev měla loni výdaje 6 mld. Kč, výnosy 4,5 mld. Kč Celkové výdaje katolické církve loni překročily šest miliard korun. Šlo především o náklady na lesní hospodaření, zaměstnance a opravy. Výnosy ze všech činností církve činily 4,5 miliardy korun. Na své hlavní poslání, tedy duchovní činnost, katolická církev loni použila 2,9 miliardy korun.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 532)