Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pouť z Holešova na Hostýn připomněla památku kontroverzního světce Sarkandera

Domácí zpravodajství

Pouť z Holešova na Hostýn připomněla památku kontroverzního světce Sarkandera

ČTK, red. / 5. 5. 2018 17:37

Pouť z Holešova na Svatý Hostýn dnes připomněla památku umučeného holešovského faráře Jana Sarkandera. Pouť byla koncipována jako pouť smíření, prestože Sarkander  pro někoho může být kontroverzní osobností. Dobové boje, šarvátky, nenávisti ze 17. století, už dneska pro organizátory poutě nejsou žádné téma.

Ze světa

Australský kardinál George Pell bude čelit soudnímu procesu

ČTK / 4. 5. 2018 9:18

Australský kardinál George Pell bude čelit soudnímu procesu Australský kardinál George Pell, který je obviněný ze sexuálního zneužívání v minulosti, bude čelit soudnímu procesu. Rozhodl o tom tento týden soud v Melbourne. Třetí nejvýše postavený muž Vatikánu Pell ale před soudem veškerá obvinění popřel.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze

ČTK / 4. 5. 2018 8:58

Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze Papež František jmenoval kardinála Dominika Duku svým zvláštním legátem na oslavy 1050. výročí prvního biskupského stolce na polském území. Budou se konat v Poznani 22. až 24. června, uvedlo dnes na svém webu pražské arcibiskupství. Legát je vyslancem a reprezentantem papeže, který ho zmocňuje, aby jednal v jeho jménu. Legátem je dnes mimo jiné také papežský nuncius, tedy vyslanec s diplomatickým posláním.

Domácí zpravodajství

Nigerijští biskupové žádají po masakru v kostele odstoupení prezidenta Buhariho

La Croix / 3. 5. 2018 9:38

Nigerijští biskupové žádají po masakru v kostele odstoupení prezidenta Buhariho V písemném prohlášení, které odeslali v pondělí 30. dubna do Bílého domu, vyzývají nigerijští biskupové prezidenta Muhammada Buhariho k demisi. V Nigérii nabírá zhoršující se vztah mezi zemědělci a rolníky už i náboženskou nótu. 24. dubna se v kostele odehrál masakr. V nigerijské historii se jedná o premiéru – katoličtí biskupové žádají prezidenta, aby opustil svůj post. 

Domácí zpravodajství

Duka slavil narozeniny v Polné. Při besedě ocenil postoje poslanců SPD ke sňatkům homosexuálů

ČTK, red. / 3. 5. 2018 8:58

Duka slavil narozeniny v Polné. Při besedě ocenil postoje poslanců SPD ke sňatkům homosexuálů Pražský arcibiskup Dominik Duka oslavil v neděli 75. narozeniny v Polné na Jihlavsku. V chrámu Nanebevzetí Panny Marie odsloužil liturgii a v Lidovém domě besedoval s veřejností. Duka při ní zavzpomínal na svoje dětství a hovořil také o církevních restitucích. "Jako církev jsme udělali chybu, že jsme mysleli jen na sebe. Nikdy jsme nepozvedli hlas, jak to bude se sedláky a živnostníky, kterým také všechno vzali," řekl Duka. Při dotazech na podporu tradiční rodiny zdůraznil, že při odmítání sňatků homosexuálů oceňuje postoje poslanců SPD.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)