Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ve svatovítském chrámu se konala bohoslužba k výročí úmrtí kardinála Vlka

Domácí zpravodajství

Ve svatovítském chrámu se konala bohoslužba k výročí úmrtí kardinála Vlka

ČTK, red. / 18. 3. 2018 17:35

Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se v sobotu večer uskutečnila vzpomínková bohoslužba za kardinála Miloslava Vlka, od jehož úmrtí v neděli uplynul rok. Zúčastnila se řada hostů z Česka i zahraničí, hlavním celebrantem byl brazilský kardinál Joao Braz de Aviz, kazatelem pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Informovaly o tom na svých webech pražské arcibiskupství a společnost Cesta 121, která se stará o stárnoucí kněze a pečovala v posledních chvílích života také o kardinála Vlka.

Domácí zpravodajství

Hradecký krajský soud dostává žaloby čínských křesťanů

ČTK / 16. 3. 2018 21:19

Hradecký krajský soud dostává žaloby čínských křesťanů Krajský soud v Hradci Králové by se měl zabývat žalobami čínských křesťanů na české ministerstvo vnitra kvůli neudělení mezinárodní právní ochrany. Soud jich přijal zatím devět, dalších devět přišlo na pobočku krajského soudu v Pardubicích.

Domácí zpravodajství

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka

Vlastní zpráva / 15. 3. 2018 23:38

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka Dnes ráno zemřel ve věku 92 let Alfréd Kocáb, evangelický farář, chartista a někdejší člen Nové orientace, která byla neformálním teologickým proudem Českobratrské církve evangelické, jehož stoupenci se snažili nově formulovat teologická a eklesiologická východiska činnosti ČCE a zároveň aktivně zaujímat kritické postoje vůči společenským poměrům v socialistickém Československu. 

Ze světa

Představitelé polských katolíků a židů vyzvali k dialogu

ČTK / 15. 3. 2018 23:17

Představitelé polských katolíků a židů vyzvali k dialogu Polská biskupská konference a rabíni vyzvali k úsilí o obnovení dialogu a boji proti předsudkům uvnitř katolické i židovské komunity. Reagují tak na polsko-izraelský spor vyvolaný kontroverzním polským zákonem, jenž se týká viny za válečné zločiny.

Domácí zpravodajství

Rozpočtový výbor přerušil debatu o zdanění náhrad církvím

Vlastní zpráva / 15. 3. 2018 23:07

Rozpočtový výbor přerušil debatu o zdanění náhrad církvím Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání návrhu poslanců KSČM, kteří chtějí, aby stát zdanil peněžité náhrady posílané církvím za majetek nevydaný v restitucích. Debatu výbor přerušil do 25. dubna, poslanci nyní budou mít čas předkládat své pozměňovací návrhy. Zároveň vyčkají na to, jak se k návrhu postaví sněmovní ústavně právní výbor. V dnešní debatě opět zazněl návrh předlohu zamítnout, o něm bude výbor hlasovat až příště. Kritici tvrdí, že by se danila náhrada za ukradený majetek a že návrh je protiústavní.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 875)