Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vychází nové číslo revue Salve, obsáhle se věnuje Amoris laetitia

Domácí zpravodajství

Vychází nové číslo revue Salve, obsáhle se věnuje Amoris laetitia

Vlastní zpráva / 19. 8. 2018 23:45

V první polovině srpna vyšlo nové dvojčíslo teologické revue Salve věnované posynodální exhortaci o lásce v rodině Amoris laetitia (Radost z lásky) papeže Františka. Římský biskup v exhortaci shrnul výsledky debat, které z celosvětové diskuse římskokatolické církve vyplynuly na mimořádné a řádné biskupské synodě o rodině v letech 2014 a 2015. Cílem nového čísla revue je nabídnout první ucelenější a hlubší seznámení s učením současného pontifika o manželství a rodině v českém prostředí.

Domácí zpravodajství

Škoda jako partner světového setkání rodin povozí i papeže

Vlastní zpráva / 17. 8. 2018 22:43

Škoda jako partner světového setkání rodin povozí i papeže Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v Dublinu. Jeden ze čtyř vozů Škoda Rapid bude příští sobotu vozit i papeže Františka.

Ze světa

Stud a lítost, uvedl vatikánský mluvčí ke zneužívání v Pensylvánii

ČTK / 17. 8. 2018 11:08

Stud a lítost, uvedl vatikánský mluvčí ke zneužívání v Pensylvánii Vatikán dnes vyjádřil stud a lítost nad zprávou o zneužívání dětí kněžími ve Spojených státech. Reaguje tak na zprávu z Pensylvánie z tohoto týdne, podle níž v tomto americkém státě v uplynulých 70 let přes 300 duchovních zneužilo nejméně 1000 dětí.

Ze světa

V USA vyšla zpráva o sexuálních zločinech katolických kněží

ČTK / 15. 8. 2018 22:16

V USA vyšla zpráva o sexuálních zločinech katolických kněží Kruté případy sexuálního násilí na dětech obsahuje více než osmisetstránková zpráva o zneužívání dětí americkými římskokatolickými kněžími, kterou sestavila komise velké poroty ve státě Pensylvánie.

Domácí zpravodajství

Nový opat strahovského kláštera se dnes ujal funkce

ČTK / 15. 8. 2018 21:39

Nový opat strahovského kláštera se dnes ujal funkce Nový opat strahovského kláštera v Praze Daniel Janáček byl dnes slavnostně uveden do úřadu. Takzvanou opatskou benedikci přijal z rukou kardinála Dominika Duky. Opatem nejstaršího premonstrátského kláštera v českých zemích byl Janáček zvolen na konci června.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 541)