Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Čína zřejmě zakázala prodej bible na internetu a u velkých knihkupců

Ze světa

Čína zřejmě zakázala prodej bible na internetu a u velkých knihkupců

ČTK / 5. 4. 2018 9:30

Čína zřejmě zakázala prodej bible v internetových e-shopech i v kamenných prodejnách velkých čínských knihkupců. S odkazem na zprávy na čínských sociálních sítích o tom informoval web The Telegraph.

Ze světa

Rakouská vláda chce zakázat šátky ve školkách

ČTK / 5. 4. 2018 9:27

Rakouská vláda chce zakázat šátky ve školkách Rakouská vláda chce zakázat nošení šátků malým dívkám ve školkách a základních školách. Příslušný ústavní zákon má být vypracován do začátku letních školních prázdnin, informovala dnes agentura APA. Rakouský kancléř Sebastian Kurz z lidové strany doufá, že návrh podpoří i opoziční sociální demokraté. Proti záměru koalice lidovců a pravicově populistických svobodných se ohradila Islámská náboženská obec v Rakousku.

Domácí zpravodajství

Téma liturgické obnovy reformačních církví láká zájemce do Prahy i na Znojemsko

Vlastní zpráva / 4. 4. 2018 11:42

Téma liturgické obnovy reformačních církví láká zájemce do Prahy i na Znojemsko Od večera pátku 6. dubna do poledne soboty 7. dubna bude na evangelické faře v Miroslavi (Husova 67/44) probíhat neformální setkání příznivců evangelické liturgické iniciativy Coena. O týden později (13. a 14. dubna) se pak v Praze koná seminář o Liturgické obnově církví vzešlých z reformace. Na semináři vystoupí i profesor Kunetka z Cyrilometodějské teologické fakulty z Oloumouce s přednáškou: "Teologické principy liturgické obnovy"

Ze světa

Před 50 lety byl zavražděn baptistický kazatel a občanský aktivista Martin Luther King

wikipedie, red. / 4. 4. 2018 10:00

Před 50 lety byl zavražděn baptistický kazatel a občanský aktivista Martin Luther King Před 50 lety 4. dubna 1968 byl ve 39 letech zavražděn baptistický kazatel Martin Luther King, který se proslavil jako jeden z nejznámějších lídrů afroamerického hnutí za občanská práva. Atentát byl spáchán v americkém městě Memphis, Tennessee. King byl smrtelně zasažen střelou z pušky během svého pobytu v motelu „Lorraine“, když stál na balkónu u svého pokoje.

Ze světa

Patron internetu biskup Isidor napsal první středověkou encyklopedii

ČTK / 4. 4. 2018 0:25

Patron internetu biskup Isidor napsal první středověkou encyklopedii Jako sedící biskup s knihou popřípadě s perem, ale i jako jezdec na koni bývá zobrazován svatý Isidor ze Sevilly, jehož památku slaví katolická církev 4. dubna. Jeho nejvýznamnějším dílem je dvacetisvazková Etymologie, v níž jako první myslitel raného středověku encyklopedicky shrnul veškeré teologické a praktické vědění tehdejší doby.A jako stvořitel nejstarší církevní "databanky" byl na začátku 21. století navržen za patrona internetu.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Diakonie
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)