Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež zahájil setkání mladých, chce připravit deklaraci pro biskupskou synodu

Ze světa

Papež zahájil setkání mladých, chce připravit deklaraci pro biskupskou synodu

ČTK / 19. 3. 2018 18:52

Papež František dnes vyzval mládež, aby statečně hovořila o svých problémech a názorech a pomohla přiblížit církev mladým. Na setkání s asi třemi stovkami mladých z celého světa v Římě papež také označil za hřích společnosti nezaměstnanost mladých a kritizoval prostituci, která je podle něj novodobým otroctvím.

Domácí zpravodajství

Ve svatovítském chrámu se konala bohoslužba k výročí úmrtí kardinála Vlka

ČTK, red. / 18. 3. 2018 17:35

Ve svatovítském chrámu se konala bohoslužba k výročí úmrtí kardinála Vlka Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se v sobotu večer uskutečnila vzpomínková bohoslužba za kardinála Miloslava Vlka, od jehož úmrtí v neděli uplynul rok. Zúčastnila se řada hostů z Česka i zahraničí, hlavním celebrantem byl brazilský kardinál Joao Braz de Aviz, kazatelem pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Informovaly o tom na svých webech pražské arcibiskupství a společnost Cesta 121, která se stará o stárnoucí kněze a pečovala v posledních chvílích života také o kardinála Vlka.

Domácí zpravodajství

Hradecký krajský soud dostává žaloby čínských křesťanů

ČTK / 16. 3. 2018 21:19

Hradecký krajský soud dostává žaloby čínských křesťanů Krajský soud v Hradci Králové by se měl zabývat žalobami čínských křesťanů na české ministerstvo vnitra kvůli neudělení mezinárodní právní ochrany. Soud jich přijal zatím devět, dalších devět přišlo na pobočku krajského soudu v Pardubicích.

Domácí zpravodajství

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka

Vlastní zpráva / 15. 3. 2018 23:38

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka Dnes ráno zemřel ve věku 92 let Alfréd Kocáb, evangelický farář, chartista a někdejší člen Nové orientace, která byla neformálním teologickým proudem Českobratrské církve evangelické, jehož stoupenci se snažili nově formulovat teologická a eklesiologická východiska činnosti ČCE a zároveň aktivně zaujímat kritické postoje vůči společenským poměrům v socialistickém Československu. 

Ze světa

Představitelé polských katolíků a židů vyzvali k dialogu

ČTK / 15. 3. 2018 23:17

Představitelé polských katolíků a židů vyzvali k dialogu Polská biskupská konference a rabíni vyzvali k úsilí o obnovení dialogu a boji proti předsudkům uvnitř katolické i židovské komunity. Reagují tak na polsko-izraelský spor vyvolaný kontroverzním polským zákonem, jenž se týká viny za válečné zločiny.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)