Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Lidé v Manchesteru si připomněli loňský teroristický útok. Přijela premiérka Mayová i princ William

Ze světa

Lidé v Manchesteru si připomněli loňský teroristický útok. Přijela premiérka Mayová i princ William

i-rozhlas.cz / 22. 5. 2018 22:35

Minutou ticha v úterý uctili Britové oběti teroristického útoku v Manchesteru. Přesně před rokem tam po explozi bomby po koncertě zpěvačky Ariany Grande zemřelo 22 lidí. Stovky dalších utrpěly zranění. Bohoslužbu v manchesterské katedrále provázelo symbolicky 22 zapálených svíček, každá za jednu z obětí teroristického útoku. Další svíčka pak hořela za ty, kteří přežili.

Domácí zpravodajství

Kritici sporné divadelní hry Naše násilí u soudu neuspěli

ČTK / 21. 5. 2018 19:08

Kritici sporné divadelní hry Naše násilí u soudu neuspěli Křesťanští aktivisté, kteří chtějí zamezit uvedení hry Naše násilí a vaše násilí na festivalu Divadelní svět Brno, zatím neuspěli u soudu. Krajský soud zamítl návrhy na předběžné opatření v této věci. V kontroverzní inscenaci postava Ježíše znásilňuje muslimku

Ze světa

Emotivní proslov na svatbě prince Harryho a Meghan Markleové pronesl americký biskup Curry

ČTK, red. / 21. 5. 2018 8:54

Emotivní proslov na svatbě prince Harryho a Meghan Markleové pronesl americký biskup Curry Svatební kázání na obřadu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové pronesl v sobotu 19. května americký biskup Michael Bruce Curry. Připojil se tak k arcibiskupovi z Canterbury Justinu Welbymu, před nímž si snoubenci vyměnili svatební sliby. Samotnému obřadu v kapli svatého Jiří na hradě Windsor pak předsedal windsorský děkan.

Ze světa

Papež František jmenuje v červnu 14 nových kardinálů

ČTK / 21. 5. 2018 6:56

Papež František jmenuje v červnu 14 nových kardinálů Papež František příští měsíc jmenuje čtrnáct nových kardinálů. Oznámil to včera v projevu k poutníkům a turistům na Svatopetrském náměstí. Jmenování, podle vatikánských pozorovatelů překvapivé, má hlava římskokatolické církve v plánu učinit 29. června. Český duchovní v seznamu vydaném Vatikánem není.

Ze světa

Na nebi nebyl srpek měsíce, ramadán začal až ve čtvrtek. Miliony Syřanů slaví další rok mimo domovy

ČTK / 18. 5. 2018 9:39

Na nebi nebyl srpek měsíce, ramadán začal až ve čtvrtek. Miliony Syřanů slaví další rok mimo domovy Ve středu večer pozorovatelé na nebi nespatřili srpek Měsíce, což znamená, že muslimský postní měsícramadán začal zřejmě až ve čtvrtek. Napsal to  server Gulf News s odvoláním na saúdskoarabský výbor, který začátek ramadánu určuje podle Měsíce. Saúdská Arábie je kolébkou islámu.

Článek měsíce

Problém výchovy katolické mládeže: „pastorace mimochodem“

Karel Hlaváček / 29. 4. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
10%
 
Částečně
0%
 
Ne
90%
 
(Počet hlasů celkem: 10)