Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Lidé v Praze přivítali kardinála Berana po padesátiletém exilu

Domácí zpravodajství

Lidé v Praze přivítali kardinála Berana po padesátiletém exilu

ČTK / 21. 4. 2018 15:52

V Praze dnes věřící, zástupci církví i poutníci přivítali kardinála Josefa Berana, jehož ostatky se do vlasti vrátily po téměř padesátiletém spočinutí v exilu. Úsilí o repatriaci ostatků dovršil letos na jaře svým povolením papež František, který k dnešnímu ceremoniálu zaslal českým věřícím dopis. Bohoslužbě ke cti sv. Vojtěcha, úzce spjatého s kardinálem Beranem, předsedal v poledne v katedrále sv. Víta pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

Smuteční procesí doprovází ostatky kardinála Berana do katedrály

ČTK / 21. 4. 2018 11:28

Smuteční procesí doprovází ostatky kardinála Berana do katedrály Procesí s ostatky kardinála Josefa Berana se po 10:00 vydalo ze Strahovské baziliky směrem na Hradčany. Rakev s ostatky veze pohřební vůz tažený šesti starokladrubskými vraníky, v zástupu jdou biskupové a další duchovní, maltézští rytíři, orlové, sokolové, rodina kardinála Berana, poutníci a zástupci akademické obce. Začal tak hlavní den slavnostního přivítání kardinála Berana ve vlasti.

Ze světa

Ministr Šmíd diskutoval ve Vatikánu o neschválené smlouvě s ČR. Dnes se vrací s Beranovou rakví

ČTK / 20. 4. 2018 16:08

Ministr Šmíd diskutoval ve Vatikánu o neschválené smlouvě s ČR. Dnes se vrací s Beranovou rakví Do Prahy budou dnes letecky z Vatikánu dopraveny ostatky kardinála Josefa Berana. Posledního rozloučení se v Římě zúčastnila i česká delegace složená ze zástupců katolické církve i státu, která ostatky na cestě do vlasti doprovodí. Vede ji ministr kultury  demisi Ilja Šmíd (za ANO), jenž dnes jednal s vatikánským státním sekretářem kardinálem Pietrem Parolinem a sekretářem pro styky Richardem Gallagherem mimo jiné o bilaterární smlouvě.

Ze světa

Polsko si připomnělo 75. výročí povstání ve varšavském ghettu

ČTK / 19. 4. 2018 22:47

Polsko si připomnělo 75. výročí povstání ve varšavském ghettu

Ze světa

Ve Vatikánu byly vyzdviženy ostatky kardinála Berana k repatriaci

ČTK / 19. 4. 2018 17:49

Ve Vatikánu byly vyzdviženy ostatky kardinála Berana k repatriaci Z baziliky sv. Petra ve Vatikánu byly dnes vyzdviženy ostatky kardinála Josefa Berana. V pátek budou převezeny do Prahy a v pondělí uloženy v katedrále sv. Víta. Plní se tak poslední přání duchovního a politického vězně, jemuž československý komunistický režim znemožnil návrat do vlasti za jeho života i po smrti.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 585)