Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katoličtí biskupové se distancovali od představení Naše násilí a vaše násilí. Divadlo hru hájí

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové se distancovali od představení Naše násilí a vaše násilí. Divadlo hru hájí

Vlastní zpráva / 19. 4. 2018 11:02

Katoličtí biskupové se distancovali od plánovanému uvedení divadelní hry Olivera Frljiće Naše násilí a vaše násilí v rámci festivalu Divadelní svět podpořeného statutárním městem Brnem. Představení je kritizováno zejména kvůli scéně, kdy Ježíš znásilňuje muslimskou ženu, což je podle ČBK z křesťanského hlediska rouhání a lidsky neakceptovatelné.

Ze světa

Čeští a slovenští biskupové společně zasedali v Nitře. O Bezákovi se nezmiňují

cirkev.cz, red, mj. / 19. 4. 2018 10:31

Čeští a slovenští biskupové společně zasedali v Nitře. O Bezákovi se nezmiňují V Nitře se 9. - 10. dubna uskutečnilo 113. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK), na ně pak 11. dubna navázalo společné zasedání ČBK a Konference biskupů Slovenska (KBS). Setkání českých biskupů s jejich slovenskými kolegy se konalo při příležitosti 25. výročí vzniku obou samostatných biskupských konferencí

Domácí zpravodajství

Vláda schválila navýšení rozpočtu soukromých a církevních škol o 131 milionů korun

Vlastní zpráva / 18. 4. 2018 10:08

Vláda schválila navýšení rozpočtu soukromých a církevních škol o 131 milionů korun Letošní rozpočet soukromých a církevních škol se zvýší o 131 milionů korun. Na návrh ministra školství Roberta Plagy (ANO) to dnes schválil kabinet v demisi, informoval novináře vicepremiér Richard Brabec (ANO). Jde o částku, kterou resort potřebuje na dorovnání příjmů učitelů neveřejných škol, jejichž mzdy rostou pomaleji než platy na veřejných školách. Brabec řekl, že peníze budou do rozpočtu ministerstva školství putovat z vládní rozpočtové rezervy.

Domácí zpravodajství

Křtů dětí průběžně ubývá, počet křtů dospělých se ale nesnižuje

cirkev.cz, ar / 17. 4. 2018 21:20

Křtů dětí průběžně ubývá, počet křtů dospělých se ale nesnižuje V průběhu posledních let se počet pokřtěných dětí ve střední Evropě snižuje. Stejně tak je tomu i v rámci České republiky, ačkoliv v tuzemsku je pokles minimální. Nejvyšší počty pokřtěných vykazovala katolická církev u nás po revoluci až do roku 2000. Současně došlo k poklesu porodnosti, díky čemuž byla v polovině 90. let křtěna dokonce až čtvrtina všech živě narozených dětí do jednoho roku

Domácí zpravodajství

V brněnské diecézi pokryjí sbírky větší část rozpočtu než příjmy od státu

ČTK / 16. 4. 2018 8:41

V brněnské diecézi pokryjí sbírky větší část rozpočtu než příjmy od státu Brněnské biskupství získalo v roce 2016 poprvé více peněz do svého rozpočtu od věřících, než činil příspěvek od státu. Kostelní sbírky a dary daly dohromady 164 miliony korun, což bylo 34 procent přijmu. Od státu jako příspěvek zejména na platy duchovních biskupství dostalo 147 milionů korun, což bylo 30 procent příjmů; mzdy jsou největší položkou v nákladech. Ekonom brněnského biskupství Petr Zelenka novinářům řekl, že snahou biskupství bude příspěvků od věřících získávat víc; ten státní se každoročně o pět procent snižuje a v roce 2030 skončí. "Naše bohatství jsou lidé, není to majetek," uvedl.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 585)