Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelíci pořádají ve spolupráci s Člověkem v tísni již po sedmé Den pro Kubu

Domácí zpravodajství

Evangelíci pořádají ve spolupráci s Člověkem v tísni již po sedmé Den pro Kubu

e-cirkev.cz / 12. 3. 2018 11:32

Modlitbou, průvodem a diskuzním panelem vzpomenou v úterý 20. března lidé v Praze na lidi na Kubě i v jiných zemích, v nichž dochází k omezování základních svobod. Českobratrská církev evangelická pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni už po sedmé Den pro Kubu. Letos s tématem „Hájíme (si) lidská práva“.

Ze světa

Starokatolické církve přijaly plné svátostné společenství s Církví Švédska

starokatolici.cz / 12. 3. 2018 11:21

Starokatolické církve přijaly plné svátostné společenství s Církví Švédska Starokatolické církve sdružené v Utrechtské unii v nizozemském Utrechtu oslavily plné svátostné společenství s Církví Švédska (luterská státní církev Svenska Kyrkan). České starokatolíky reprezentoval biskup Pavel Benedikt Stránský. Věřící mohou ve druhé církvi přistupovat ke všem svátostem, zejména k eucharistii, a duchovní těchto církví mohou předsedat eucharistii a vysluhovat svátosti v obou církvích.

Ze světa

Zemřel německý kardinál Karl Lehmann, bylo mu 81 let

ČTK / 11. 3. 2018 22:19

Zemřel německý kardinál Karl Lehmann, bylo mu 81 let Zemřel kardinál Karl Lehmann, jeden z nejoblíbenějších představitelů katolické církve v Německu. Bylo mu 81 let. Informovala o tom dnes agentura DPA. Lehmann působil 33 let jako biskup v Mohuči a 21 let byl předsedou německé biskupské konference.

Ze světa

V Číně se upálil další Tibeťan. České radnice vyvěšují tibetské vlajky

ČTK, red. / 10. 3. 2018 10:48

V Číně se upálil další Tibeťan. České radnice vyvěšují tibetské vlajky V jihozápadní Číně se upálil další Tibeťan na protest proti politice, kterou Peking uplatňuje v Tibetu. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na organizace pro lidská práva International Campaign for Tibet (ITC) a Free Tibet.

Domácí zpravodajství

Vyznání víry Shema Jisrael a zpěv izraelské a české hymny připomněl vraždu tisíců Židů z Terezína

Vlastní zpráva / 9. 3. 2018 10:41

Vyznání víry Shema Jisrael a zpěv izraelské a české hymny připomněl vraždu tisíců Židů z Terezína V rámci happeningu PAMATUJ! si včera účastnící připomněli společným zpěvem tří písní masovou vraždu československých Židů. Zazpívali Hatikvu (tehdy lidová píseň, dnes Izraelská státní hymna), Shema Jisrael (vyznání víry) a Kde domov můj (Česká státní hymna), písně, jenž měli před 72 lety na rtech mnozí z 3 792 vězňů z tzv. Terezínského rodinného tábora v koncentračním táboře Osvětim-Birkenau, když šli na smrt do plynových komor v noci z 8. na 9. března.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 585)