Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zdanění církevních restitucí bude Ústavní soud řešit v jednom řízení

Domácí zpravodajství

Zdanění církevních restitucí bude Ústavní soud řešit v jednom řízení

ČTK / 21. 6. 2019 11:11

Ústavní soud (ÚS) odmítl návrhy poslanců opozice a také senátorů STAN na zrušení daně uvalené na finanční náhrady v církevních restitucích. Nepřijdou však o možnost uplatnit své argumenty, soud s nimi počítá jako s vedlejšími účastníky řízení o podobném návrhu 45 senátorů, který obdržel jako první. Jde o předpokládané rozhodnutí, tímto způsobem soud postupuje v situacích, kdy dostane postupně několik návrhů na zrušení stejné právní normy.

Domácí zpravodajství

Evangelická Diakonie slaví třicáté narozeniny

e-cirkev.cz / 20. 6. 2019 15:10

Evangelická Diakonie slaví třicáté narozeniny Slavnostní setkání k třicetinám Diakonie Českobratrské církve začíná dnes od 15 hodin v Praze v kostele U Salvátora. Slavnost, hudba, rozhovory, zamyšlení a projekce..., to vše je podle pořadatelů věnované nejen minulosti, ale také přítomnosti a budoucnosti Diakonie ČCE. 

Domácí zpravodajství

Věřící oslaví svátek Těla a Krve Páně. Pro některé církve jde o problematický svátek

ČTK, red. / 20. 6. 2019 14:58

Věřící oslaví svátek Těla a Krve Páně. Pro některé církve jde o problematický svátek Zejména katoličtí věřící oslaví v neděli svátek Těla a Krve Páně, dříve zvaný Boží Tělo. Svátek zavedl papež Urban IV. v roce 1264. Podnětem byl údajný zázrak, který se stal v roce 1263 v Bolseně v Itálii. Z ekumenického hlediska se zejména podle nekatolických církví jedná o problematický svátek, protože většina těchto církví, ale i pravoslavní hostie nebo kvašený chléb neuchovávají k adoraci.

Domácí zpravodajství

Arcibiskupství je proti snaze změnit církevní Veselou školu na soukromou

ČTK / 20. 6. 2019 14:37

Arcibiskupství je proti snaze změnit církevní Veselou školu na soukromou Arcibiskupství pražské, které se dostalo do sporu se zástupci církevní Veselé školy v Praze, zřejmě nepřistoupí na jejich požadavek přeměnit školu na soukromé zařízení. Vyplývá to z vyjádření na jeho webu, o kterém ČTK informoval mluvčí arcibiskupství Stanislav Zeman. Zástupci arcibiskupství v něm vyzvali učitele, aby neodcházeli ze školy a vyčkali na jmenování nového ředitele. Proti postupu dosavadního vedení školy se chce arcibiskupství bránit právními prostředky.

Ze světa

Vatikán zváží, zda by kněžími v Amazonii mohli být ženatí muži

ČTK / 19. 6. 2019 10:10

Vatikán zváží, zda by kněžími v Amazonii mohli být ženatí muži Vatikán by měl zvážit, zda by jako kněží v odlehlých oblastech Amazonie nemohli působit starší ženatí muži osvědčení ve víře. Navrhuje to zveřejněný pracovní dokument, který byl vypracovaný pro říjnové setkání jihoamerických biskupů věnované Amazonii. Dokument také vyzývá k zavedení duchovního úřadu pro ženy, což ale nijak dál nerozvádí. Informovala o tom agentura Reuters.

Článek měsíce

Kdo jsou oponenti papeže Františka a jaké jsou jejich pohnutky?

Sonja Strube / 28. 5. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
53%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
17%
 
Ne
27%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 210)