Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katoličtí biskupové vyzývají k modlitbám za čínské křesťany žádající o azyl v ČR

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové vyzývají k modlitbám za čínské křesťany žádající o azyl v ČR

ČTK, red. / 9. 3. 2018 9:30

Česká biskupská konference (ČBK) vyzvala ke spravedlivému vyřešení situace skupiny čínských křesťanů, kteří žádají v ČR o azyl. Chtějí se za ně v neděli modlit při bohoslužbách. ČTK to oznámil mluvčí České biskupské konference František Jemelka. Ministerstvo vnitra před dvěma týdny oznámilo, že azyl v Česku udělilo osmi lidem, dalších 70 žádostí odmítlo.

Domácí zpravodajství

Zeman se po inauguraci v katedrále poklonil ostatkům sv. Václava. Dostal požehnání od Duky

ČTK, red. / 8. 3. 2018 18:13

Zeman se po inauguraci v katedrále poklonil ostatkům sv. Václava. Dostal požehnání od Duky Prezident Miloš Zeman se po inauguraci společně s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou poklonili v katedrále sv. Víta ostatkům svatého Václava. K lebce světce umístěné na oltáři Zemanova dcera za prezidenta a první dámu položila květiny. Staronovému prezidentovi během obřadu požehnal kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

Rakev kardinála Berana bude v katedrále vystavena tři dny před uložením do hrobu

ČTK, red. / 7. 3. 2018 10:10

Rakev kardinála Berana bude v katedrále vystavena tři dny před uložením do hrobu Ostatky kardinála Josefa Berana budou letecky dopraveny do České republiky 20. dubna. V katedrále sv. Víta bude 21. dubna pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužit bohoslužbu, během níž bude vystavena lebka mučedníka sv. Vojtěcha. Po ní bude rakev s ostatky kardinála vystavena po tři dny k veřejné úctě. Po večerní bohoslužbě 23. dubna bude uložena v nově zřízeném sarkofágu v katedrále. V souvislosti s převozem ostatků se v církvi ale objevily i protestní hlasy.

Ze světa

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy

ČTK / 5. 3. 2018 22:36

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy Německé úřady zaznamenaly v loňském roce nejméně 950 útoků na muslimy a muslimská zařízení, jako mešity. Uvádí to v dnešním vydání list Neue Osnabrückner Zeitung s odvoláním na údaje poskytnuté zákonodárcům ministerstvem vnitra. Srovnatelné údaje z předchozích let nejsou k dispozici, protože ministerstvo začalo shromažďovat oddělené údaje o protimuslimských útocích teprve loni

Výběr Christnetu

Prosíme přispějte na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za sdílení článků na sociálních sítích

Vlastní zpráva / 5. 3. 2018 16:16

Prosíme přispějte na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za sdílení článků na sociálních sítích Děkujeme za Vaši finančí podporu provozu magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Platby editorům a autorům článků vycházejí měsíčně zhruba na deset tisíc korun. Přes dva tisíce platíme každý měsíc i za zpravodajský servis ČTK. Aktuálně jsou na účtu necelé čtyřitisíce korun, které nepokryjí náklady na měsíční provoz.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
42%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
23%
 
Ne
33%
 
(Počet hlasů celkem: 48)