Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež pronesl tradiční poselství Městu a světu

Ze světa

Papež pronesl tradiční poselství Městu a světu

ČTK, red. / 25. 12. 2018 17:31

Papež František v dnešním tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) zdůraznil důležitost bratrského soužití lidí různých národů, kultur a náboženství. Lidi na celém světě přitom vybídl, aby rozmanitost vnímali jako zdroj obohacení, a nikoli jako nebezpečí. Znepřátelené strany v oblastech zmítaných válkami, jako je Sýrie, Jemen či řada afrických zemí, papež vyzval k usmíření. Apeloval také na obnovu dialogu mezi Izraelci a Palestinci.

Ze světa

Bulharský parlament v obavě z islamistů přidal peníze církvím i muslimské menšině

ČTK / 22. 12. 2018 20:54

Bulharský parlament v obavě z islamistů přidal peníze církvím i muslimské menšině Bulharský parlament ve snaze omezit pronikání radikálního islámu dnes schválil významné zvýšení objemu peněz určených církvím. Současně zavedl registraci modliteben a zahraničních duchovních. Stát bude od nynějška poskytovat roční dotaci deset leva (132 Kč) na věřícího, ať se hlásí k pravoslaví, jako více než čtyři pětiny ze sedmi milionů Bulharů, nebo k islámu. 

Ze světa

Papež František u příležitosti Vánoc navštívil svého předchůdce

ČTK / 22. 12. 2018 21:02

Papež František u příležitosti Vánoc navštívil svého předchůdce Papež František  osobně popřál krásné Vánoce svému předchůdci Benediktu XVI. Informovala o tom agentura DPA. Jedenadevadesátiletý Benedikt žije od své rezignace v roce 2013 v ústraní ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae, právě tam za ním František přišel a krátce s ním pohovořil.

Domácí zpravodajství

Představitelé církví vyjadřují soustrast rodinám horníků. Budou za ně sloužit půlnoční bohoslužby

ČTK / 22. 12. 2018 9:32

Představitelé církví vyjadřují soustrast rodinám horníků. Budou za ně sloužit půlnoční bohoslužby Soustrast rodinám obětí důlního neštěstí na Karvinsku vyjádřili tamní biskupové i generální sekretář České biskupské konference (ČBK) Stanislav Přibyl. Martin David, pomocný biskup ostravsko-opavský, vzpomněl na oběti při dnešní ranní bohoslužbě i, ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz bude obětovat za zemřelé, všechny oběti a rodiny půlnoční liturgii 24. prosince v ostravské katedrále. Kondolenci zaslal také kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup a předseda ČBK, a zástupci Slezské církve evangelické.

Domácí zpravodajství

Duka dal Halíkovi písemnou důtku, ten reagoval prohlášením

ČTK/red / 20. 12. 2018 19:55

Duka dal Halíkovi písemnou důtku, ten reagoval prohlášením Katolický kněz, teolog a filozof Tomáš Halík si za svá vyjádření týkající se kázání P. Petra Piťhy v pražské katedrále na svátek sv. Václava vysloužil písemné napomenutí kardinála Dominika Duky. Podle dnešního vyjádření Arcibiskupství pražského se tak stalo již 12. listopadu

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Koho jste volili do Evropského parlamentu?
ANO 2011
3%
 
ODS
6%
 
KDU-ČSL
41%
 
Spojence pro Evropu
14%
 
ČSSD
2%
 
Piráty
14%
 
SPD
5%
 
KSČM
2%
 
jinou stranu nebo hnutí
8%
 
nevolil(a) jsem
4%
 
(Počet hlasů celkem: 580)