Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kultura

Brněnské chrámy vystaví o Vánocích historické betlémy

ČTK / 12. 12. 2013 13:10

Historické betlémy různého stáří a rozmanitých výtvarných podob vystaví o Vánocích brněnské kostely. Zájemci je najdou přinejmenším ve 27 chrámech ve městě.

Domácí zpravodajství

Po dvou letech skončila nákladná obnova poutního kostela v Dobré Vodě na Novohradsku

ČTK / 12. 12. 2013 11:17

Po dvou letech skončila nákladná obnova poutního kostela v Dobré Vodě na Novohradsku V Dobré Vodě na Novohradsku, které se říká jihočeské Lurdy, skončila dvouletá obnova interiéru poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie. V plné kráse si ho věřící budou moci prohlédnout v pátek na Fatimský den, kdy si připomenou zjevení Panny Marie, v neděli 15. prosince pak přijedou ze sousedního Rakouska na adventní pouť. V půvabném místě Novohradský hor pod vrcholem Kraví hory, odkud stéká do kašen pod kostelem léčivá voda, se mohou zájemci zúčastnit i půlnoční bohoslužby. 

Ze světa

Kampaň na ochranu nenarozeného života Jeden z nás slaví první úspěch, téměř 2 miliony podpisů

Vlastní zpráva / 12. 12. 2013 7:41

Kampaň na ochranu nenarozeného života Jeden z nás slaví první úspěch, téměř 2 miliony podpisů Celoevropská kampaň za ochranu nenarozeného života s názvem Jeden z nás, za kterou stojí křesťanští aktivisté, se stala nejúspěšnější občanskou iniciativou v rámci EU.  Pro svůj cíl se jí podařilo v rámci EU získat 1,9 milionu podpisů. Kampaň 1 z nás požaduje po Evropské komisi a Evropském parlamentu, aby se z unijních peněz nefinancovaly žádné aktivity, jež vedou k usmrcení lidského života.

Domácí zpravodajství

Stát odmítá katolické církvi vydat budovy na Pražském hradě, prý kvůli bezpečnosti

ČTK / 11. 12. 2013 22:15

Stát odmítá katolické církvi vydat budovy na Pražském hradě, prý kvůli bezpečnosti Stát katolické církvi v rámci majetkového vyrovnání nevydá budovy a pozemky na Pražském hradě. Podle Kanceláře prezidenta republiky by jejich vydání mohlo ohrozit bezpečnost sídla hlavy státu. Církev žádala po státu vydání celkem devíti budov v areálu Hradu. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). 

Domácí zpravodajství

Papež František se stal osobností roku časopisu Time

ČTK / 11. 12. 2013 14:47

Papež František se stal osobností roku časopisu Time Papež František se stal osobností roku amerického časopisu Time. Časopis dnes na svém webu napsal, že papež, který přijal jméno skromného světce, je "superhvězdou připravenou změnit místo, kde se změna měří stoletími". František byl do čela katolické církve zvolen letos v březnu. 

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020
Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 187)