Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež utěšoval těžce nemocného muže, vysloužil si za to obdiv

Ze světa

Papež utěšoval těžce nemocného muže, vysloužil si za to obdiv

ČTK / 7. 11. 2013 22:46

Papež František si opět vysloužil obdiv celého světa, když během středeční audience na Svatopetrském náměstí utěšoval těžce nemocného muže, jehož tělo bylo pokryto nádory. Když nemocného políbil, nabídlo se srovnání s jeho jmenovcem Františkem z Assisi.

Domácí zpravodajství

Církve dosud požádaly o téměř 49.000 pozemků a 238 staveb

ČTK / 7. 11. 2013 16:14

Církve dosud požádaly o téměř 49.000 pozemků a 238 staveb Církve a náboženské společnosti požádaly do konce října o téměř 49.000 pozemků a 238 staveb. Jednotliví žadatelé, u nichž převažuje římskokatolická církev, podali dvěma desítkám státních institucí celkem 2080 výzev. Další žádosti o vydání majetku mohou církve podle zákona podávat ještě do konce roku. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo kultury na své webové stránce. 

Ze světa

Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny Putina

ČTK / 7. 11. 2013 15:26

Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny Putina Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak dnes informovala agentura AFP, stane se tak v době komplikovaných vztahů mezi římskokatolickou a ruskou pravoslavnou církví.

Domácí zpravodajství

Na národní pouť do Izraele odletělo již přes tisíc českých katolíků

ČTK / 7. 11. 2013 14:08

Na národní pouť do Izraele odletělo již přes tisíc českých katolíků Více než tisíc českých katolíků z celé republiky už odletělo do Izraele, kde v pátek začíná národní pouť. Doprovází je i většina českých a moravských biskupů v čele s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Národní čtyřdenní pouť se do Izraele pořádá po 73 letech, jde o největší pouť českých věřících do Svaté země v historii. V neděli pouť vyvrcholí v Jeruzalémě, řada poutníků ale v Izraeli zůstane i příští týden, řekl ČTK v telefonickém rozhovoru Pavel Dokládal, pověřený koordinátor národní pouti Českou biskupskou konferencí. 

Domácí zpravodajství

Národní galerie zatím o vydání děl církvím nerozhodla, půlroční lhůta se tak po dohodě prodlouží

ČTK / 7. 11. 2013 8:03

Národní galerie zatím o vydání děl církvím nerozhodla, půlroční lhůta se tak po dohodě prodlouží Národní galerie (NG) v Praze zatím nerozhodla, zda vydá umělecká díla, o něž požádaly církve na základě zákona o majetkovém vyrovnání. Půlroční lhůta na rozhodnutí uplyne 9. listopadu pro žádosti o Vyšebrodský oltář, obrazy Petra Paula Rubense a část takzvaného Puchnerova oltáře. "Lhůta šesti měsíců bohužel nebyla v tomto případě dostatečná pro posouzení nároku," řekl dnes ČTK Vít Vlnas pověřený vedením NG. S církevními představiteli se Národní galerie dohodla na prodloužení lhůty. 

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
40%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 290)