Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí

Ze světa

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí

ČTK / 1. 3. 2013 12:30

Vatikán dnes rozeslal všem kardinálům pozvánky na první poradní zasedání, na němž se bude mimo jiné projednávat příprava shromáždění, jež zvolí papeže. Takzvaná generální kongregace se uskuteční v pondělí od 9:30 SEČ, informovala agentura ANSA.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud už dostal všech 16 vyžádaných smluv vlády s církvemi

ČTK / 1. 3. 2013 12:26

Ústavní soud už dostal všech 16 vyžádaných smluv vlády s církvemi Ústavní soud (ÚS) již obdržel všech 16 smluv, které premiér Petr Nečas (ODS) před týdnem podepsal se zástupci církví. Soud si je od vlády vyžádal kvůli rozhodování o předběžném opatření. ČSSD chce, aby soudci zakázali plnění smluv, dokud nerozhodnou o návrhu na zrušení zákona o církevních restitucích. O případném předběžném opatření bude plénum ÚS jednat znovu v úterý, řekl ČTK šéf protokolu ÚS Vlastimil Göttinger.

Ze světa

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev

ČTK / 28. 2. 2013 15:16

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev Australský kardinál George Pell, který je nejvyšším představitelem římskokatolické církve ve své zemi, dnes veřejně kritizoval odstupujícího Benedikta XVI. Kardinál, který se v příštích dnech zúčastní volby nového papeže, pontifikovi vyčetl, že svým krokem církev destabilizoval a že tím zkomplikoval postavení jeho budoucího nástupce. Podle agentury AFP je tak otevřená kritika z úst vysoce postaveného náboženského činitele velmi výjimečná.

Ze světa

Benedikt XVI. se rozloučil s kardinály a nástupci slíbil poslušnost

ČTK / 28. 2. 2013 15:12

Benedikt XVI. se rozloučil s kardinály a nástupci slíbil poslušnost Papež Benedikt XVI. se dnes rozloučil v Apoštolském paláci s kardinály přítomnými ve Vatikánu. Šlo o jeho poslední oficiální akci v hlavním papežském sídle před ukončením jeho působení v čele římskokatolické církve.

Ze světa

Papežův poslední den budou sledovat kamery, i během odletu z Říma

ČTK / 27. 2. 2013 23:09

Papežův poslední den budou sledovat kamery, i během odletu z Říma Poslední hodiny papeže Benedikta XVI. v úřadě budou ve čtvrtek nepřetržitě sledovat kamery, a to i během jeho podvečerního letu z Říma do letního sídla v Castel Gandolfo. Vatikánská televize CTV dnes sdělila, že živé záběry z 19 kamer bude nabízet stanicím z celého světa.

Článek měsíce

Co přineslo uzavření kostelů

Jiří Pavlík / 3. 5. 2020
ETF – pastorační a sociální práce
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 311)