Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Premonstráti zvou zájemce na Velikonoce do želivského kláštera

ČTK / 27. 2. 2013 23:04

V želivském klášteře mohou lidé strávit velikonoční svátky. Premonstráti je provedou církevními obřady od středy 27. března do nedělní slavnosti zmrtvýchvstání Ježíše. Velikonoční tradice připomene také jídelníček připravený pro návštěvníky, který bude respektovat předepsaný půst, řekl ČTK správce majetku kanonie František Marek.

Ze světa

Kardinál Duka se zúčastnil cyrilometodějské konference a setkal se s odstupujím papežem

Apha / 27. 2. 2013 21:39

Kardinál Duka se zúčastnil cyrilometodějské konference a setkal se s odstupujím papežem Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka  se 25. a 26. února zúčastnil mezinárodního kongresu s názvem "Svatí Cyril a Metoděj mezi slovanskými národy: 1150 let od začátku misie", který se konal na Řehořově papežské univerzitě a Papežském východním institutu.

Domácí zpravodajství

Oprava kostela v Úhercích u Plzně vyjde na 36 milionů korun

Český rozhlas / 27. 2. 2013 9:29

Oprava kostela v Úhercích u Plzně vyjde na 36 milionů korun Pseudorománský kostel v Úhercích u Plzně býval chloubou celého Nýřanska. Monumentální chrám na návsi vyrostl na přelomu 19. a 20. století za pouhé dva roky. Věřícím sloužil od roku 1902 až do 60. let. Podobně jako jiné církevní stavby ale zůstal po desetiletích komunismu v dezolátním stavu. Už 10 let se místní lidé snaží památku zachránit. Poté, co církev převedla kostel bezplatně na obec, začaly opravy. Informoval o tom Český rozhlas.

Ze světa

Papež se dnes rozloučí s věřícími při generální audienci

ČTK / 27. 2. 2013 9:18

Papež se dnes rozloučí s věřícími při generální audienci Papež Benedikt XVI. se dnes rozloučí s věřícími na náměstí Svatého Petra při generální audienci, kterou doprovodí modlitba. Před dvěma týdny překvapila hlava římskokatolické církve svět oznámením, že kvůli pokročilému věku rezignuje k 28. únoru.

Ze světa

Benedikt XVI. si ponechá jméno a stane se "emeritním papežem", nosit bude bílou kleriku

ČTK / 26. 2. 2013 23:32

Benedikt XVI. si ponechá jméno a stane se Papež Benedikt XVI. se po čtvrteční rezignaci bude oslovovat "Jeho Svatost Benedikt XVI., emeritní papež" nebo "Jeho Svatost Benedikt XVI., emeritní pontifik římský". Oznámil to dnes vatikánský mluvčí Federico Lombardi.

Článek měsíce

Co přineslo uzavření kostelů

Jiří Pavlík / 3. 5. 2020
ETF – pastorační a sociální práce
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 310)