Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rekonstrukce hradecké katedrály začne nejdříve příští rok, dle hrubých odhadů vyjde na 100 milionů

Domácí zpravodajství

Rekonstrukce hradecké katedrály začne nejdříve příští rok, dle hrubých odhadů vyjde na 100 milionů

ČTK / 1. 9. 2018 23:04

Královéhradecké biskupství připravuje rekonstrukci gotické katedrály Svatého Ducha v historickém centru Hradce Králové. Rekonstrukce má být rozdělena do tří etap a mohla by začít příští rok na podzim.

Ze světa

Trump na setkání s představiteli církví varoval před násilnými změnami, když demokraté zvítězí

ČTK / 30. 8. 2018 11:35

Trump na setkání s představiteli církví varoval před násilnými změnami, když demokraté zvítězí Americký prezident Donald Trump na setkání s evangelikálními předáky v Bílém domě varoval, že vítězství demokratů v listopadových parlamentních volbách může skončit násilnou změnou jeho dosavadní politiky. Dodal také, že listopadové hlasování je referendem o svobodě slova a vyznání.

Ze světa

Představitelé církví odsoudili násilné protesty v saském Chemnitzu

Vlastní zpráva / 29. 8. 2018 15:30

Představitelé církví odsoudili násilné protesty v saském Chemnitzu Římskokatolický biskup drážďansko-míšenské diecéze Heinrich Timmerevers a biskup saské evangelické luterské zemské církev Carsten Rentzing ostře odsoudili násilné protesty, které se uskutečnily v německém Chemnitzu (česky Saská Kamenice). Protesty svolala extrémistická pravicová uskupení v reakci na násilnou smrt 35letého Němce s kubánskými kořeny, který zemřel v noci na neděli 26. srpna po napadení nožem.

Ze světa

Papež odmítl komentovat tvrzení arcibiskupa Vigana: „Udělejte svůj úsudek,“ vyzval novináře

ČTK / 27. 8. 2018 23:00

Papež odmítl komentovat tvrzení arcibiskupa Vigana: „Udělejte svůj úsudek,“ vyzval novináře Papež František odmítl potvrdit nebo vyvrátit tvrzení bývalého papežského velvyslance ve Washingtonu Carla Marii Vigana, že hlava římskokatolické církve už v roce 2013 věděla o podezřeních ze sexuálního zneužívání, kterých se údajně dopouštěl bývalý americký kardinál Theodor McCarrick.

Ze světa

Sbohem, američtí spoluobčané. Bůh vám žehnej a Bůh žehnej Americe, napsal zesnulý senátor McCain

ČTK / 27. 8. 2018 22:29

Sbohem, američtí spoluobčané. Bůh vám žehnej a Bůh žehnej Americe, napsal zesnulý senátor McCain Zesnulý americký republikánský senátor John McCain v dopise na rozloučenou vyzval Američany, aby neklesali na mysli před těžkostmi dneška a aby se neschovávali za zdmi. Média dopis, který přečetl mluvčí McCainovy rodiny Rick Davis, hodnotí jako výhradu vůči politice současného prezidenta Donalda Trumpa.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 947)