Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František poobědval se svým předchůdcem Benediktem XVI.

Ze světa

Papež František poobědval se svým předchůdcem Benediktem XVI.

ČTK / 23. 3. 2013 16:20

Papež František se dnes v papežském letním sídle Castel Gandolfo setkal se svým předchůdcem Benediktem XVI. Je to jejich první setkání od Františkova zvolení a v novodobých dějinách církve naprosto ojedinělá událost. V posledních několika staletích se totiž papež se svým předchůdcem nikdy setkat nemohl, neboť jeho předchůdce za tu dobu nikdy neodstoupil.

Domácí zpravodajství

Schwarzenberg bude na TV Noe mluvit o vztahu církve a politiky, církevním majetku a papeži

Telepace/red / 22. 3. 2013 20:45

Schwarzenberg bude na TV Noe mluvit o vztahu církve a politiky, církevním majetku a papeži Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se v publicistickém pořadu TV Noe V souvislostech, který se bude vysílat tento víkend, vyjádřil k řadě otázek vztahů církve, politiky a státu.

Ze světa

Nový papež spustil lavinu šesti milionů tweetů

ČTK / 22. 3. 2013 17:08

Nový papež spustil lavinu šesti milionů tweetů Za týden po zvolení Argentince Jorgeho Bergoglia papežem se na sociální síti Twitter objevilo skoro šest milionů tweetů s papežskou tématikou.

Domácí zpravodajství

O papežově možné návštěvě Velehradu se rozhodne po Velikonocích

ČTK / 22. 3. 2013 16:11

O papežově možné návštěvě Velehradu se rozhodne po Velikonocích Papež František by o své možné návštěvě na červencových oslavách 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu na Velehradě mohl zřejmě rozhodnout po Velikonocích. "Vatikán žil inaugurací, teď bude žít Velikonocemi. Věříme, že se poté vyjádří i k návštěvám na další období," řekl dnes novinářům generální vikář Arcibiskupství olomouckého Josef Nuzík.

Ze světa

Prosíme, jeďte do práce autobusem jako František. Ušetřený peníz pošlete redakci Christnet.cz

Vlastní zpráva / 22. 3. 2013 10:44

Prosíme, jeďte do práce autobusem jako František. Ušetřený peníz pošlete redakci Christnet.cz Prosíme podpořte provoz redakce Magazinu Christnet.cz prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků.  Děkujeme všem, kdo nás podpořili a podporují. Jako další možnost podpory Vám nabízíme možnost si u nás objednat reklamu své farnosti nebo jiného projektu.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020
Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 343)