Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Plzeňský biskup by posílil práci církve v místech s málo věřícími

Domácí zpravodajství

Plzeňský biskup by posílil práci církve v místech s málo věřícími

ČTK / 30. 5. 2018 23:05

Na co největší podporu aktivních farností, větší spolupráci kněží i nabídku církve v misijních oblastech, kde je málo aktivních věřících, se chce v dalších letech více zaměřit plzeňský biskup Tomáš Holub. Plány dnes přednesl kněžské radě. Jeho cílem je, aby se co nejvíce lidí na území diecéze, zahrnující zejména Plzeňský a Karlovarský kraj, mohlo aktivně potkat s vírou a s „živým bohem“.

Domácí zpravodajství

Synod Českobratrské církve evangelické bude zahájen poslední květnový den

ČCE / mn / 29. 5. 2018 22:34

Synod Českobratrské církve evangelické bude zahájen poslední květnový den 4. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické (ČCE) se koná ve dnech 31. května – 2. června  v Litomyšli. Pracovní jednání bude probíhat v Zámeckém pivovaru (Evropské školicí centrum o.p.s.), Jiráskova 133, Litomyšl. První jednání začne ve čtvertek 31. 5. v 13.30 hodin. Bohoslužby, při nichž budou představeni noví církevní pracovníci, se budou konat ve čtvrtek od 18.30 hodin v kostele Nalezení sv. Kříže na Zámeckém návrší. 

Ze světa

Americká zpráva o náboženských svobodách kritizuje KLDR. Zmiňuje i případ českého misionáře Jaška

ČTK / mn / 29. 5. 2018 22:37

Americká zpráva o náboženských svobodách kritizuje KLDR. Zmiňuje i případ českého misionáře Jaška V Severní Koreji je podle americké vlády z politických důvodů vězněno v táborech 80.000 až 120.000 lidí. Uvádí to dnes zveřejněná výroční zpráva ministerstva zahraničí USA o stavu náboženských svobod ve světě za rok 2017. Zpráva, vydávaná každoročně už 20 let, hodnotí míru svobody vyznání v zemích, které Washington v tomto ohledu považuje za problematické.

Domácí zpravodajství

Hnutí pro život ČR připravuje v parlamentu setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“

Vlastní zpráva / 29. 5. 2018 12:22

Hnutí pro život ČR připravuje v parlamentu setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“ Hnutí pro život ČR připravuje setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“, které by měl letos v červnu v Parlamentu České republiky uspořádat Výbor pro zdravotnictví spolu s Výborem pro sociální politiku.

Domácí zpravodajství

Halík: I svaté symboly náboženství se zneužívají k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým

Vlastní zpráva / 29. 5. 2018 9:35

Halík: I svaté symboly náboženství se zneužívají k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým Víkendové uvedení kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí v rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, okomentoval v anketě pro Lidové noviny také Tomáš Halík. Římskokatolickému knězi a teologovi se hra sice také nelíbila, ale podle něj cílem podobných představení není se líbit a bavit, nýbrž provokovat k myšlení.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
4%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
13%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
6%
 
(Počet hlasů celkem: 172)