Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Populismus není odpovědí na problémy s migrací, kritizoval papež oddělování dětí od rodičů

Ze světa

Populismus není odpovědí na problémy s migrací, kritizoval papež oddělování dětí od rodičů

ČTK, Vatican news / 20. 6. 2018 23:41

Papež František kritizoval protiimigrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, která vede na hranici s Mexikem k oddělování dětí od rodičů. V rozhovoru, který dnes zveřejnila agentura Reuters, zdůraznil, že populismus není odpovědí na světové problémy kolem přistěhovalectví.

Domácí zpravodajství

Duchovní služba v armádě vznikla před 20 lety, výročí připomíná výstava

ČTK / 19. 6. 2018 17:41

Duchovní služba v armádě vznikla před 20 lety, výročí připomíná výstava Výročí 20 let od obnovení duchovní služby v české armády připomíná panelová výstava před generálním štábem na Vítězném náměstí v Praze. V novodobé historii prošlo českou armádou 50 vojenských kaplanů z různých církví. Duchovní služba byla do české armády znovu zavedena v roce 1998.

Domácí zpravodajství

Představitelé ERC a ČBK běželi se žlutou stužkou na pomoc vězňům

Ekumenickarada.cz/red / 19. 6. 2018 16:26

Představitelé ERC a ČBK běželi se žlutou stužkou na pomoc vězňům Ve čtvrtek 13. června se v Praze konal další ročník Pražské štafety v rámci běžeckého seriálu RunCzech. V jeho rámci se konal také již třetí ročník Běhu se žlutou stužkou s podtitulem „Uteč předsudkům“, který upozorňuje na problematiku lidí vracejících se na svobodu po výkonu trestu. Zúčastnilio se ho i představitelé Ekumenické rady církví a Tiskového odboru České biskupské konference.

Domácí zpravodajství

Prosím podpořte provoz portálu Christnet.eu

ČTK / 18. 6. 2018 9:14

Prosím podpořte provoz portálu Christnet.eu Děkujeme za Vaši finanční podporu provozu magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Také nás můžete podpořit prostřednictvím aplikace Darujme.cz. Platby editorům a autorům článků vycházejí měsíčně zhruba na deset tisíc korun. Přes dva tisíce platíme každý měsíc i za zpravodajský servis ČTK. Aktuálně jsou na účtu necelé dva a půl tisíce korun, které nepokryjí náklady na měsíční provoz. Prosíme Vás tedy o podporu.

Ze světa

Muslimové po celém světě slaví konec ramadánu. Tisíce i v Moskvě, v New Yorku mají děti prázdniny

ČTK, red. / 17. 6. 2018 18:59

Muslimové po celém světě slaví konec ramadánu. Tisíce i v Moskvě, v New Yorku mají děti prázdniny Po postním měsíci ramadánu několik tisíc palestinských věřících v sobotu v Pásmu Gazy pokleklo na modlitební koberečky nedaleko hraničního plotu s Izraelem. Připojili se k milionům muslimů po celém světě, kteří slaví začátek třídenního svátku íd al-fitr. K oslavě svátku se sešlo i patnáct tisíc muslimů v Moskvě. V New Yorku mají podle českého faráře Andrew Stehlika, který zde již léta žije, všechny děti bez rozdílu vyznání prázdniny, podobně jako je tomu během oslav největších křesťanských i židovských svátků.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
39%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 334)