Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Příznivci mariánského sloupu jsou stále na náměstí. Primátor Hřib: Váňa na stavbu nárok nemá

Domácí zpravodajství

Příznivci mariánského sloupu jsou stále na náměstí. Primátor Hřib: Váňa na stavbu nárok nemá

ČTK, red. / 17. 6. 2019 0:08

Členové Společnosti pro obnovu mariánského sloupu stále neopustili místo na pražském Staroměstském náměstí, kde plánují vztyčit repliku původního sloupu ze 17. století. V sobotu na náměstí sochař Petr Váňa a jeho spolupracovníci umístili část zábradlí sloupu o váze asi 1,5 tuny. Sochař tvrdí, že má na základě platného stavebního povolení právo stavbu uskutečnit.

Domácí zpravodajství

Na Staroměstském náměstí se opět pokusí obnovit Mariánský sloup. Váňa připlul se sochou na lodi

ČTK, red. / 15. 6. 2019 11:24

Na Staroměstském náměstí se opět pokusí obnovit Mariánský sloup. Váňa připlul se sochou na lodi Na pražském Staroměstském náměstí se dnes odpoledne sochař Petr Váňa znovu pokusí zahájit stavbu repliky Mariánského sloupu. Původní v roce 1918 svrhl dav, protože v něm spatřoval symbol habsburské monarchie. Sochař stále nemá vyjednán zábor a povolení k vjezdu. Na místě se má konat shromáždění příznivců obnovy sloupu, protest plánují odpůrci akce.

Domácí zpravodajství

Zemřel teolog a dlouholetý děkan husitské fakulty Zdeněk Kučera

ČTK, CČSH / 15. 6. 2019 11:01

Zemřel teolog a dlouholetý děkan husitské fakulty Zdeněk Kučera Ve věku 89 let dnes zemřel významný teolog, duchovní Církve československé husitské a dlouholetý děkan Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Zdeněk Kučera. ČTK to oznámil Jiří Vaníček z Ústřední rady Církve československé husitské.

Domácí zpravodajství

Senátoři STAN podali návrh na zrušení zdanění restitucí. Vláda rozhodne, zda se vstoupí do řízení

ČTK / 13. 6. 2019 23:15

Senátoři STAN podali návrh na zrušení zdanění restitucí. Vláda rozhodne, zda se vstoupí do řízení Senátorský klub Starostů a nezávislých (STAN) podal návrh na zrušení zákona o zdanění církevních restitucí Ústavnímu soudu. Podepsalo jej všech 19 senátorů klubu. Už dříve podnět ke zrušení zákona podalo přes 40 senátorů z KDU-ČSL, ODS a dalších klubů a také poslanci. 

Domácí zpravodajství

Židovské obce kritizují nominaci Michaela Semína do Rady ČTK

ČTK / 13. 6. 2019 0:24

Židovské obce kritizují nominaci Michaela Semína do Rady ČTK Federace židovských obcí kritizovala část sněmovních stran za snahu zvolit činovníka spolku Akce D.O.S.T Michala Semína do Rady ČTK. Semín podle ní vystupuje antijudaisticky a dohled nad veřejnoprávní tiskovou agenturou by neměl být svěřován lidem s fundamentalistickým viděním světa. Semín na dotaz ČTK uvedl, že z teologického hlediska je k židovství kritický, je ale stoupencem náboženské snášenlivosti a ve veřejném působení je motivován pozitivními postoji.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 762)