Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
ČSSD chce jednat o revizi majetkového vyrovnání se zástupci církví

Domácí zpravodajství

ČSSD chce jednat o revizi majetkového vyrovnání se zástupci církví

ČTK / 14. 11. 2013 12:46

ČSSD chce jednat o revizi majetkového vyrovnání se zástupci církví. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka už požádal o schůzku kardinála Dominika Duku a předsedu Ekumenické rady církví Joela Rumla o schůzku.

Ze světa

Limburský biskup nadále hájí předraženou přestavbu svého sídla

ČTK / 13. 11. 2013 17:07

Limburský biskup nadále hájí předraženou přestavbu svého sídla Německý biskup Franz Peter Tebartz-van Elst poprvé od svého odeslání do dočasného vyhnanství promluvil na veřejnosti. V rozhovoru pro německé vydání církevního časopisu Vatican Magazin se mimo jiné ohradil proti nelichotivé přezdívce "biskup luxusu", kterou si vysloužil za předraženou přestavbu svého sídla v Limburgu. 

Domácí zpravodajství

Kardinál Ravasi představením své nové knihy symbolicky v Praze zahájí Nádvoří národů

Apha.cz / 13. 11. 2013 16:52

Kardinál Ravasi představením své nové knihy symbolicky v Praze zahájí Nádvoří národů Ve dnech 14. - 16. listopadu 2013 navštíví Českou republiku kardinál Gianfranco Ravasi. Předseda Papežské rady pro kultury přijíždí do Prahy na pozvání kardinála Dominika Duky a ministerstva kultury, aby představil knihu „Neznámý Bůh“. Symbolicky tak zahájí dialog mezi světem víry a nevíry, inspirovaný sv. Pavlem, označovaný jako Nádvoří národů. Myšlenku podobného dialogu inicioval papež Benedikt XVI. pod dojmem návštěvy ČR v roce 2009.

Domácí zpravodajství

Ústavní právník Kysela: Církve by musely se změnou restitučního zákona souhlasit

Vlastní zpráva / 13. 11. 2013 16:51

Ústavní právník Kysela: Církve by musely se změnou restitučního zákona souhlasit Ústavní právník Jan Kysela včera v Českém rozhlasu uvedl, že stát by případné finanční vyrovnání v rámci tzv. církevních restitucí mohl snížit jen v případě, pokud by s tím církve souhlasily. „Pakliže by s tím církve nesouhlasily, tak ty smlouvy jsou koncipovány v zásadě jako nevypověditelné, s tím ten zákon toho mnoho nenadělá,“ uvedl Kysela pro Radiožurnál.

Domácí zpravodajství

Řád německých rytířů dnes požádal mj. o hrad Bouzov a lázně Karlova Studánka

ČTK / 13. 11. 2013 13:07

Řád německých rytířů dnes požádal mj. o hrad Bouzov a lázně Karlova Studánka  Řád německých rytířů dnes požádal v rámci církevních restitucí o vydání zhruba 13.500 hektarů pozemků, zpět chce i hrady Bouzov a Sovinec a lázně Karlova Studánka. ČTK o tom informoval jeho mediální zástupce Mikoláš Černý. V následujících dnech chce řád požádat také o vydání movitých věcí. 

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 958)